Reklama

Reklama

23-letni wielokrotny mistrz Ukrainy nie żyje. Kolejna ofiara okrutnej wojny

Nie żyje Ołeh Lenjuk, kolejna ofiara toczącej się wojny, której sprawcą jest Federacja Rosyjska. O śmierci 23-letniego sportowca poinformowała Ukraińska Federacja Biegów na Orientację w mediach społecznościowych.

Według dopiero teraz przekazanych informacji, Lenjuk zginął 15 maja w pobliżu obwodu charkowskiego, gdzie bronił swojej ojczyzny przed wrogim najeźdźcą.

- W czasie wojny ten bohater okazał się być odważnym i wytrwałym wojownikiem. Z wielkim smutkiem i bólem w sercach przekazujemy tę wiadomość - czytamy na profilu federacji.

Ołeh Lenjuk nie żyje. "Wieczna pamięć i królestwo niebieskie"

Największym sukcesem Lenjuka był tytuł wicemistrza Europy w rogainingu, czyli wytrzymałościowym sporcie zespołowym, który łączy bieg lub marsz z orientacją w terenie.

Ponadto był wielokrotnym mistrzem Ukrainy, więc nie na wyrost w pożegnalnym wpisie czytamy, że "w naszej pamięci pozostanie mistrzem sportu Ukrainy w biegach na orientację".

Reklama

- Składamy szczere kondolencje rodzinie Ołeha. Był dobrym synem, wiernym przyjacielem i pod każdym względem bystrym człowiekiem. Wieczna pamięć Bohaterowi i królestwo niebieskie!" - czytamy na profilu FSOU.

W tym roku Lenjuk uzyskał tytuł magistra Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowicza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL