Reklama

Reklama

12. PZU Bieg Trzech Kopców: Grycko i Broniatowska najszybsi

Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) wygrał 12. PZU Bieg Trzech Kopców w Krakowie. W rywalizacji kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków).

W imprezie wystartowało 2496 osób, którzy mieli do pokonania 13-kilometrową trasę, z różnicą wzniesień 160 metrów.

"To jedyny bieg górski w centrum wielkiego miasta" - tak organizatorzy reklamują krakowską imprezę. Start wyznaczono pod Kopcem Krakusa, potem uczestnicy biegli Bulwarami Wiślanymi, minęli Kopiec Kościuszki i finiszowali na mecie ulokowanej na Sowińcu pod Kopcem Piłsudskiego.

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg jest zaliczany jako "anglosaski", w którym trasa prowadzi raz w górę, raz w dół, w odróżnieniu od wersji "alpejskiej", gdzie biegnie się tylko pod górę.

Reklama

Grycko finiszował samotnie z czasem 41.26 i wyprzedził Adama Czerwińskiego (Wawel Kraków) o 1.31. Najszybsza wśród kobiet Broniatowska uzyskała czas 48.47.

Bieg Trzech Kopców jest drugim etapem Królewskiej Triady Biegowej 2018, którą tworzą też Cracovia Maraton i Cracovia Półmaraton Królewski. Ta ostatnia impreza odbędzie się 14 października.

Wyniki 12. PZU Bieg Trzech Kopców:

mężczyźni

1. Tomasz Grycko (UKS Bliza Władysławowo) 41.26

2. Adam Czerwiński (Wawel Kraków)        42.57

3. Maciej Lubieniecki (Lacho Team Kraków) 45.47

kobiety

1. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) 48.47

2. Maria Sławik (AZS AWF Kraków)          50.32

3. Katarzyna Golba (AZS AWF Katowice)     50.47

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje