Reklama

Reklama

Trener Maciej Skorża wziął kibiców Lecha na terapię

Lech Poznań w maratonie "PKO Ekstraklasa" jest pierwszy na półmetku, ale przed nim jeszcze drugie 21 km. - Kibice Lecha Poznań zasiadają do oglądania meczów drużyny trenera Macieja Skorży spokojni, przekonani o tym, że powinno być dobrze, a nawet przyjemnie. Wcześniej mogli spodziewać się co najwyżej ulgi, że Lechowi udało się uniknąć kompromitacji. To ważna zmiana - mówi Radosław Nawrot ze Sport.Interia.pl w podcaście "Lech na właściwym torze".

Dla Lecha Poznań zakończona właśnie runda jesienna PKO Ekstraklasy jest najlepszą od prawie 30 lat temu. Świetne wyniki, przewodzenie tabeli i brak zapowiedzi poważnych strat kadrowych w przerwie zimowej sprawiają, że Lech - mimo naciskającej grupy pościgowej - musi uchodzić za faworyta do mistrzostwa Polski. 

Podcast "Lech na właściwym torze" - odc. 29

- Czy poznaniacy mają pełną świadomość tego, że Lech w rundzie jesiennej dokonał czegoś naprawdę dużego? Mam wrażenie, że mała strata pozostałych drużyn z czołówki tabeli Ekstraklasy przyczyniła się do tego, że patrzenie na liderowanie Lecha jest trochę podszyte niepewnością - uważa Bartosz Nosal ze Sport.Interia.pl. - Tak, Lech nie oderwał się od peletonu, jak Mongoł na etapie do Poznania, nie uciekł tak, że inni o nim już zapomnieli. Tuż za nim jest Pogoń Szczecin, która wygląda dobrze od dłuższego czasu, z czym nie wszyscy jeszcze niedawno chcieli się zgodzić.. Do tego Raków Częstochowa. No i jest też Lechia Gdańsk - wylicza Radosław Nawrot, współtwórca podcastu "Lech na właściwym torze". 

Reklama

- Na podstawie statystycznych prognoz długookresowych, Lech ma dziś ponad 50 procent szans na mistrzostwo Polski. Ta przewaga mocno wzrosła po ostatnich wpadkach Rakowa. Lech jest faworytem - podkreśla Bartosz Nosal

- Statystyka i matematyka mówią nam dużo, ale w futbolu mamy pierwiastek szaleństwa i nieprzewidywalności. Argumentem za tym, że się uda, jest trener Skorża, czy - jak mówią kibice - Pan Trener Maciej Skorża - uważa Radosław Nawrot. 

 Którzy piłkarze Lecha Poznań byli najlepsi w rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy? Który punkt Lecha jest dziś najsłabszym? Zapraszamy do słuchania 29. odcinka podcastu "Lech na właściwym torze" na różnych platformach.

Posłuchaj o Lechu na Soundcloudzie!

Znajdziesz nas także na Spotify!

Jesteśmy też na Apple Podcasts! Kliknij! 

Odwiedź nas też na Google Podcasty!

Nie przegap nas także na Breakerze!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje