Reklama

Reklama

"Polska ma problem, bo gra paroma koszykarzami"

- Nie uwierzyłbym, gdyby ktoś przed rozpoczęciem mistrzostw powiedział, że tak dobrze nam pójdzie w pierwszej rundzie - powiedział po wygranym spotkaniu z Polską Turek Ömer Onan, który zwrócił także uwagę na główną bolączkę naszej reprezentacji.

- Wasz zespół fantastycznie zaczął mistrzostwa, zdobywaliście dużo punktów, biegaliście do szybkiego ataku. Ale jest też problem. Gracie czterema, pięcioma zawodnikami. Zmęczenie w końcu musiało dać znać o sobie - zaznaczył rzucający obrońca reprezentacji Turcji.

Reklama

"Biało-czerwonych" czekają teraz dwa dni przerwy przed kolejnym meczem z Serbią (sobota, godz. 18.15). - Macie silny zespół, turniej jest długi i wyczerpujący, ale jeśli wasi czołowi zawodnicy odpoczną, będą mieli szanse na dobry wynik w mistrzostwach. Zwłaszcza, że gracie na własnym parkiecie - dodał Ömer Onan.

Nasi reprezentanci na każdym kroku podkreślają, że są świetnie przygotowani do EuroBasketu. - Zmęczenie odczuwa się zawsze, kiedy gra się na 100 procent. Nie zwalajmy winy za porażkę na zmęczenie - podkreślał po starciu z Turcją rozgrywający polskiej kadry, Łukasz Koszarek.

Trudno jednak nie zauważyć, że gra Polaków opiera się na dyspozycji czwórki: Marcin Gortat, Maciej Lampe, Michał Ignerski i David Logan. Kiedy Lampe i Ignerski w meczu z Turcją mieli problemy z faulami, a Logan został ograniczony przez kryjącego go Onana do sześciu punktów, gra Polski nie wyglądała już tak dobrze jak we wcześniejszych spotkaniach.

Dariusz Jaroń, Wrocław

Dowiedz się więcej na temat: zmęczenie | problem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje