Reklama

Reklama

Marcin Gortat dołączy do kadry w Belgii

Po badaniach i dodatkowej serii ćwiczeń wzmacniających w Stanach Zjednoczonych Marcin Gortat wraca do reprezentacji Polski. Środkowy Phoenix Suns dołączy do drużyny w niedzielę 18 sierpnia w trakcie turnieju w Belgii.

Gortat w marcu doznał kontuzji śródstopia. Musiał przedwcześnie zakończyć sezon NBA i poddać się rehabilitacji. Na zgrupowaniu naszej kadry w lipcu trenował razem z drużyną w podwarszawskim Legionowie. W pierwszych dniach sierpnia wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Tam poddał się kolejnym badaniom. Trenował, aby podnieść formę koszykarską, ale też wykonywał szereg specjalistycznych ćwiczeń, które miały na celu wzmocnić kontuzjowaną wcześniej nogę.

Reklama

Gortat przyleci do Belgii w niedzielę 18 sierpnia, gdzie w dniach 17-19 sierpnia Polacy grać będą turniej z Izraelem, gospodarzami oraz Włochami.

- Marcin będzie do dyspozycji trenera Dirka Bauermanna, ale nie wiemy czy zagra od razu w niedzielnym meczu po długiej podróży. Ile minut spędzi na parkiecie w poniedziałkowym spotkaniu zależeć będzie od trenera. Pierwszy mecz EuroBasketu rozegrany zostanie 4 września. Najważniejsze dla nas jest to, że Marcin znów będzie z drużyną narodową, że jest zdrowy i w dobrej formie. Na pewno zagra w meczach towarzyskich w Lublinie w dniach 22-25 sierpnia oraz na EuroBaskecie - mówi Michał Pacuda, oficer prasowy naszej kadry.

W dniach 22-25 sierpnia zespół trenera Dirka Bauermanna rozegra sparingi w Lublinie, a przeciwnikami będą Wielka Brytania, Ukraina i Szwecja.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje