Reklama

Reklama

Jacek Winnicki: Żadnego rywala nie wolno lekceważyć

Niedzielnym meczem z Luksemburgiem we Władysławowie polskie koszykarki zainaugurują eliminacje mistrzostw Europy 2015. - Ten rywal nie zalicza się do klasowych zespołów, ale nikogo nie wolno lekceważyć - powiedział trener kadry Jacek Winnicki.

W eliminacjach 22 drużyny rozlosowano do sześciu grup (4x4 i 2x3). Awans uzyskają zwycięzcy oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Zapewniony występ w ME mają już gospodarze turnieju (Węgry i Rumunia), a także Grecja, Hiszpania, Francja, Turcja, Serbia, Białoruś i Czechy.

- Nasz cel jest prosty - chcemy awansować - podkreślił Winnicki.

W pierwszym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się we Władysławowie z outsiderem grupy A.

- O tym rywalu nie mamy żadnych wiadomości, bo ta drużyna nie rozegrała przed eliminacjami ani jednego meczu kontrolnego. Luksemburg z pewnością nie zalicza się do klasowych zespołów, ale żadnego rywala nie wolno lekceważyć - zauważył.

Reklama

W drugim zaplanowanym na niedzielę meczu grupy A Słowacja podejmie Słowenię. I właśnie z tymi drużynami Polki powinny rywalizować o awans do przyszłorocznych ME.

- Te ekipy prezentują zbliżony poziom, aczkolwiek trochę silniejsza wydaje się być Słowacja, do której wróciła doświadczona rozgrywająca Zuzana Żirkova. Na obwodzie gra także naturalizowana Amerykanka Kristi Toliver, a w składzie tego zespołu jest kilka zawodniczek, które mają za sobą występy w Eurolidze w Good Angels Koszyc. Z kolei w Słowenii czołowe role odgrywają Nika Baricz i Teja Oblak - wyliczył.

Ostatnim akordem przygotowań do spotkań kwalifikacyjnych jest zgrupowanie we Władysławowie, które rozpoczęło się w środę. Bierze w nim już udział Justyna Żurowska, która z powodu zawarcia związku małżeńskiego została zwolniona z udziału z rozegranych w Sopocie towarzyskich meczów ze Szwecją.

Z kolei Ewelina Kobryn (Phoenix Merkury) dołączy do reprezentacji 11 czerwca, czyli już po inauguracyjnym meczu z Luksemburgiem i wyjazdowej konfrontacji ze Słowenią.

W dwóch pierwszych spotkaniach, ze względu na śmierć ojca, nie zagra również skrzydłowa Aldona Morawiec.

Terminarz eliminacji do EuroBasketu 2015 na Węgrzech i Rumunii:

 8 czerwca: Polska - Luksemburg (godz. 17.00, Władysławowo)

11 czerwca: Słowenia - Polska (18.00)

15 czerwca: Polska - Słowacja (17.00, Władysławowo)

18 czerwca: Luksemburg - Polska (19.30)

22 czerwca: Polska - Słowenia (17.00, Władysławowo)

25 czerwca Słowacja - Polska (18.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL