Anwil Włocławek - Idea Śląsk Wrocław 82 : 86

Punkty: Anwil: Gintaras Kadziulis 18, Armands Skele 18, Dusan Bocevski 14, Janis Blums, Donatas Zavackas 8, Sharone Wright 8, Marek Miszczuk 5, Brian Greene 3, Robert Witka 0 Idea Śląsk: Adam Wójcik 24, Lynn Greer 23, Michał Ignerski 18, Tanel Tein 12, Dominik Tomczyk 7, Ryan Randle 2, Radosław Hyży 0, Maciej Zieliński 0

Anwil Włocławek - Idea Śląsk Wrocław 82:86 (17:30, 16:17, 19:22, 30:17)

W pierwszej kwarcie koszykarze Idei Śląsk dominowali na boisku. Gospodarze wyraźnie im ustępowali, zwłaszcza w obronie. Nie udawało im się powstrzymać ataków rywali, szczególnie Lynna Greera. Wrocławianie stopniowo powiększali przewagę, osiągając najwyższe prowadzenie w siódmej minucie - 12:27. Ostatecznie kwartę wygrali 30:17.

Przez kolejne dwie kwarty goście utrzymywali wcześniej wywalczoną przewagę. Trener Andrej Urlep i jego zawodnicy nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na przechylenie szali na swoją stronę. W 29. minucie spotkania goście prowadzili nawet różnicą 19 punktów (48:67), a po pół godzinie gry wygrywali 17 punktami (52:69).

Przełom w grze włocławskich zawodników nastąpił dopiero w ostatniej części spotkania. Bardzo poprawili skuteczność, zarówno w obronie, jak i w ataku. Szybko odrabiali straty i kilkakrotnie wydawało się, że są w stanie dogonić rywali.

Anwil w ostatnich trzech minutach kilkakrotnie zmniejszał przewagę gości do 3-4 punktów, ale za każdym razem goście odpowiadali zdobyciem kilku punktów. Gospodarze przegrali mecz czterema punktami. Okazało się, że zbyt późno się zmobilizowali i do szczęścia zabrakło im trochę czasu.