Reklama

Reklama

Zepter Śląsk Wrocław - Mlekarna Kunin 69:44

W swoim pierwszym oficjalnym meczu w nowym sezonie koszykarze mistrza Polski Zeptera Śląsk Wrocław wygrali w Hali Ludowej we Wrocławiu z Mlekarną Kunin 69:44 (13:10, 19:9,17:19, 20:6). Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Dominik Tomczyk i Joseph McNaull po 14 oraz Maciej Zieliński 10.

Zwycięstwo na początek na pewno cieszy, ale przed ekipą Andrieja Urlepa jeszcze sporo pracy.

Reklama

Jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym. - Graliśmy bez dwóch czołowych graczy Raimondasa Miglinieksa i Adama Wójcika - powiedział prezes rady nadzorczej klubu Grzegorz Schetyna. - Jestem zadowolony i myślę, że z meczu na mecz będziemy grać coraz lepiej.

Samo spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Śląsk przez cały mecz kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, ale w grze wrocławian było jeszcze sporo mankamentów. Szwankowała skuteczność z wolnych i brakowało punktów z obwodu. Gra w ataku nie wyglądała jeszcze tak jak oczekuje tego szkoleniowiec Zeptera. Miejscowi mieli problemy z rozbiciem strefy gości i popełnili parę prostych błędów w obronie. Do debiutu w Eurolidze pozostaje jeszcze jednak sporo czasu (19 października) i nasza eksportowa drużyna do tego czasu na pewno usprawni grę. Włodarze klubu liczą na Jamesa Cottona, który powinien wzmocnić siłę ognia z tyłu. Amerykanin w swoim debiucie wprawdzie nie zaimponował, ale nie mogło być inaczej skoro na parkiet wybiegł praktycznie z ... samolotu, którym przyleciał do Polski. Na dodatek zaginęły mu bagaże i musiał grać w pożyczonym sprzęcie.

Największą przewagę Zepter osiągnął na koniec spotkania. Po przechwycie i kontrze Tomasza Cielebąka było 66:44, a wynik ustalił na 40 s przed końcem junior Artur Bajer celnym rzutem za trzy kończąc zespołową akcję w ataku, która ładnie rozbiła strefę gości. W pojedynku dobrze zaprezentował się Dominik Tomczyk, ale w IV kwarcie po zderzeniu z rywalem musiał opuścić parkiet.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Śląsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje