Reklama

Reklama

Wisła po walce, a teraz hit

Zespoły, które zajęły cztery najwyższe miejsca po sezonie zasadniczym: Lotos PKO BP Gdynia, CCC Polkowice, KSSSE PWSZ AZS Gorzów Wlkp. i Wisła Can Pack Kraków szybko wywalczyły awans do półfinału mistrzostw Polski.

Zespoły, które zajęły cztery najwyższe  miejsca po sezonie zasadniczym: Lotos PKO BP Gdynia, CCC  Polkowice, KSSSE PWSZ AZS Gorzów Wlkp. i Wisła Can Pack Kraków  szybko wywalczyły awans do półfinału mistrzostw Polski.

Wszystkie wyżej notowane zespoły pokonały ćwierćfinałowe rywalki w sezonie zasadniczym 2-0 i zgodnie z nowym regulaminem rozgrywek potrzebowały tylko jednego zwycięstwa w play off, by zagrać w półfinałach MP.

Spośród środowych spotkań 1/4 finału najwięcej emocji było w Toruniu, gdzie koszykarki Energi prowadzone przez byłego szkoleniowca Wisły Can Pack Elmedina Omanicia wysoko postawiły poprzeczkę mistrzyniom Polski. Ostatecznie Wisła po zaciętej walce pokonała torunianki 69:66, w czym największa zasługa duetu Ewelina Kobryn - Jelena Skerović. Polska środkowa miała double-doubel - 18 punktów i 13 zbiórek, a serbska rozgrywająca zdobyła 8 punktów, miał 6 asyst i 6 zbiórek.

Reklama

Rywalizacja o medale będzie w tym sezonie wyjątkowo ciekawa, bowiem po raz pierwszy od 2004 roku w jednej parze zmierzą się dotychczasowi finaliści Wisła Can Pack i Lotos PKO BP. W trzech ostatnich latach mistrzostwo Polski zdobywały zawodniczki z Krakowa.

W drugiej parze 1/2 finału zespół CCC Polkowice prowadzony przez trenera reprezentacji kraju Krzysztofa Koziorowicza zmierzy się z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Pierwsze mecze półfinałów, w których rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw odbędą się w Gdyni i Polkowicach 28 i 29 marca.

Zespoły, które przegrały w 1/4 walczyć będą o miejsca 5-8 systemem mecz i rewanż w dwóch rundach.

Ćwierćfinały play off:

Energa Toruń - Wisła Can Pack Kraków 66:69 (22:26, 12:8, 16:15, 16:20)

Energa Toruń: Sugeiry Monsac Sierra 14, Jacqueline Moore 12, Natalia Waligórska 12, Quianna Cheney 10, Emilia Tłumak 9, Monika Krawiec 3, Ilona Jasnowska 3, Sheena Moore 3.

Wisła Can Pack Kraków: Ewelina Kobryn 18, Candice Dupree 11, Dominique Canty 10, Marta Fernandez 10, Jelena Skerović 8, Agnieszka Pałka 8, Slobodanka Maksimović 4, Aneta Kotnis 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Wisły Can Pack, która awansowała do półfinału.

PKM Duda Super Pol Leszno - CCC Polkowice 62:75 (26:27, 15:15, 11:13, 10:20)

PKM Duda Super Pol Leszno: Ashley Shields 20, Joanna Czarnecka 15, Katarzyna Krężel 9, Martyna Koc 6, Aleksandra Drzewińska 3, Dominika Nawrotek 3, Edyta Krysiewicz 2, Żaneta Durak 2, Detrina White 2.

CCC Polkowice: Jillian Robbins 18, Amisha Carter 18, Justyna Jeziorna 14, Agata Gajda 11, Daria Mieloszyńska 10, Anna Pietrzak 2, Marta Gajewska 2, Natalia Małaszewska 0.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla CCC Polkowice, który awansował do półfinału.

INEA AZS Poznań - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 64:67 (15:19, 19:19, 14:12, 16:17)

INEA AZS Poznań: Joanna Walich 18, Agnieszka Skobel 16, Monika Sibora 11, Okeisha Howard 9, Weronika Idczak 6, Natalia Mrozińska 4, Agata Rafałowicz 0, Anna Pamuła 0, Reda Aleliunaite-Jankovska 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Niki Anosike 20, Anna Breitreiner 18, Justyna Żurowska 7, Samantha Jane Richards 6, Edyta Koryzna 6, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Katarzyna Czubak 3, Justyna Maruszczak 3.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 3-0 dla KSSSE AZS PWSZ, który awansował do półfinału.

Mecze o miejsca 9-13:

Cukierki Odra Brzeg - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 65:59 (24:13, 14:15, 15:9, 12:22)

Cukierki Odra Brzeg: Magdalena Gawrońska 20, Ofa Tulikihihifo 9, Amber Petillon 9, Marta Żyłczyńska 9, Ashley Key 7, Eliza Gołumbiewska 5, Justyna Daniel 3, Ewelina Buszta 3.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice: Rashidat Sadiq 19, Danielle Page 13, Leona Jankowska 10, Renata Piestrzyńska 9, Anna Szyćko 6, Marzena Głaszcz 2, Joanna Bogacka 0, Olena Proszczenko 0, Anita Szemraj 0.

Finepharm AZS KK Jelenia Góra - ŁKS Siemens AGD 60:66 (15:16, 18:21, 10:11, 17:18)

Finepharm AZS KK Jelenia Góra: Joanna Górzyńska-Szymczak 21, Hollie Merideth 10, Maxann Reese 8, Magdalena Skorek 6, Dorota Arodź 5, Joanna Kędzia 4, Dorota Wójcik 3, Oluchi Okorie 3, Agnieszka Kret 0, Natalia Niewrzawa 0.

ŁKS Siemens AGD: Katarzyna Kenig 15, Dorota Sobczyk 14, Alicja Perlińska 12, Olga Żytomirska 9, Joyce Ekworomadu 8, Sara Elliott 6, Lada Kovalenko 2, Milena Owczarek 0.

pauzował MUKS Poznań

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, punkty, kosze, różnica):

9. Cukierki Odra Brzeg 25 8 17 33 1578:1753 -175

10. Finepharm AZS KK 25 7 18 32 1599:1792 -193

11. MUKS Poznań 24 8 16 32 1486:1680 -194

12. ŁKS Siemens AGD Łódź 25 7 18 32 1534:1730 -196

13. PTK Aflofarm Vicard 25 3 22 28 1507:1886 -379

Reklama

Reklama

Reklama