Reklama

Reklama

Vujosevic zwolniony z CSKA Moskwa

Serb Dusko Vujosevic nie jest już trenerem koszykarzy CSKA Moskwa. Władze klubu podjęły decyzję o jego zwolnieniu po środowej porażce w Eurolidze z Armani w Mediolanie (65:71). Była to piąta porażka mistrza Rosji w grupie D.

Razem z Serbem odszedł znany z polskiej ligi Słoweniec Saso Filipovski (przed dwoma laty trener PGE Turów Zgorzelec), który był jego asystentem w Moskwie. Tymczasowym szkoleniowcem będzie Dmitrij Szakulin.

Vujosevic przyszedł do Moskwy latem, po sukcesie odniesionym z Partizanem Belgrad - wywalczył awans do turnieju Final Four, co było największą sensacją minionego sezonu. Mistrz Serbii zajął ostatecznie czwarte miejsce w Eurolidze po porażce z CSKA po dogrywce.

Mistrz Rosji z bilansem pięciu porażek w sześciu meczach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D i ma niewielkie szanse na awans do fazy TOP 16. Prezydent CSKA Adriej Vatutin w oświadczeniu prasowym napisał, że brak udziału w drugiej fazie rozgrywek byłby katastrofą.

Reklama

Ekipa z Moskwy uczestniczyła w pięciu ostatnich turniejach Final Four Euroligi, a w latach 2006 i 2008 zdobyła tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu.

Reklama

Reklama

Reklama