Turniej koszykarzy w Wiedniu: Polska - Słowenia 76:81

Polscy koszykarze przegrali ze Słoweńcami 76:81 (26:10, 14:30, 21:21, 15:20) w swoim drugim meczu międzynarodowego turnieju w Wiedniu. Kolejnymi i ostatnimi rywalami biało-czerwonych będą w niedzielę Austriacy.

W piątek zespół trenera Mike'a Taylora pokonał Islandię 82:71.

Pierwsza kwarta należała do biało-czerwonych (26:10), ale w drugiej rywale, podopieczni Igora Kokoskova (pracował w NBA)odnaleźli rytm w ataku. Biało-czerwoni nie potrafili zatrzymać zawodnika Miami Heat Gorana Dragica.

Po 20 i 30 minutach był remis (40:40, 61:61).

Ostatnia kwarta również była zacięta, ale to Słoweńcy mieli przewagę i kilku punktowe prowadzenie.

Polska - Słowenia 76:81 (26:10, 14:30, 21:21, 15:20)

Polska: Maciej Lampe 17, Adam Waczyński 14, Łukasz Koszarek 11, Mateusz Ponitka 10, Szymon Szewczyk 8, A.J. Slaughter 6, Aleksander Czyż 5, Adam Hrycaniuk 5, Tomasz Gielo 0, Michał Sokołowski 0.