Śląsk przegrał we własnej hali

Koszykarze ASCO Śląska Wrocław przegrali przed własną publicznością z drużyną PGE Turów 60:71. W stanie rywalizacji do czterech zwycięstw jest 2-1 dla Turowa Zgorzelec.

Początek trzeciego meczu półfinałowego był lepszy dla wrocławian, którzy po rzutach Rashida Atkinsa i Torrella Martina prowadzili 9:0. Zgorzelczanie zaczęli bardzo nerwowo i przez niemal pięć minut nie byli w stanie zdobyć punktu. W drużynie wicemistrzów Polski słabo spisywał się David Logan, mało grał Thomas Kelati, a Robert Witka szybko "złapał" trzy przewinienia i trener Saso Filipowski ściągnął go z boiska. Dzięki trafieniom Slobodana Ljubotiny i Andresa Rodrigueza gościom udało się co prawda zmniejszyć stratę do dwóch punktów (9:7), ale po chwili Śląsk znowu odskoczył i stopniowo powiększał swoją przewagę.

W drugiej kwarcie obraz gry się nie zmienił. Koszykarze Turowa byli bardzo nieskuteczni w ataku, mieli również ogromne problemy w konstruowaniu akcji. Logan swoje pierwsze punkty z gry zdobył dopiero w końcówce kwarty, wcześniej pudłując aż 11 razy.

Ciężar gry wzięli na siebie Ljubotina i Dragisa Drobnjak, ale we dwóch nie byli w stanie sprostać dominującym pod tablicami gospodarzom (32 zbiórki w całym meczu).

W trzeciej części spotkania obraz gry zmienił się całkowicie. Zgorzelczanie zagrali bardzo dobrze w obronie i w końcu zaczęli trafiać. Dzięki temu na trzy minuty przed końcem wyszli na prowadzenie (45:46). Wrocławscy koszykarze popełnili sporo niewymuszonych błędów, nie potrafili sobie również poradzić ze świetnie rzucającymi Kelatim (5 trafień za 3 w całym meczu) i Drobnjakiem.

Czwarta kwarta okazała się być tylko formalnością. Koszykarze Turowa dominowali na parkiecie. Na trzy minuty przed końcem prowadzili nawet 13 punktami (64:51) i całkowicie kontrolowali przebieg spotkania.

Punkty pieczętujące zwycięstwo zdobył dwoma wspaniałymi rzutami za trzy punkty Witka. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:60 dla PGE Turowa Zgorzelec.

ASCO Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 60:71 (18:12, 17:14, 12:23, 13:22)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 2-1 dla Turowa Zgorzelec.

Punkty: ASCO Śląsk Wrocław - Dewan Robinson 15, Rashid Atkins13, Jared Homan 9, Torrell Martin 8, Dominik Tomczyk 7, Paweł Mróz 6, Kamil Chanas 2, Branislav Jancikin 0 , OLiver Stevic 0, Aivaras Kiausas 0.

PGE Turów Zgorzelec - Thomas Kelati 17, Andres Rodriguez 11,Robert Witka 10, Dragisa Dronjak 10, Slobodan Ljubotina 9, David Logan 8, Iwo Kitzinger 5, Marko Scekic 1, Bartosz Bochno 0,Vjeko Petrovic 0.