Sensacja na zakończenie fazy grupowej koszykarskich MŚ

Koszykarze Nowej Zelandii sprawili sensację na zakończenie fazy grupowej mistrzostw świata rozgrywanych w Turcji, pokonując Francję 82:70.

Drugą kwartę Trójkolorowi przegrali aż 5:22. Zwycięstwo zespołu Kiwi skomplikowało sytuację w tabeli grupy D.

W efekcie tego Francja, która pokonał mistrzów świata Hiszpanów, awansowała do 1/8 finału dopiero z 4. miejsca w grupie, co oznacza, że zmierzy się z liderem grupy C - Turcją.

Z kompletem zwycięstw pierwszą fazę turnieju zakończyli Amerykanie w grupie B, Turcy w grupie C i Litwini w grupie D.

W meczu na szczycie grupy A Serbowie pokonali po emocjonującej walce brązowych medalistów igrzysk w Pekinie Argentyńczyków 84:82 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w końcowej tabeli.

Argentyńczykom nie pomogła znakomita gra najskuteczniejszego zawodnika MŚ - środkowego Luisa Scoli, który uzyskał 32 pkt, miał 7 zbiórek i 2 asysty. Kapitan w pięciu meczach uzyskał 145 punktów, a w sumie w historii występów w mundialu zdobył 357 pkt i tym samym jest najlepszym strzelcem Argentyny.

Wicemistrzowie Europy Serbowie przegrali w grupie jedynie z Niemcami, po dwóch dogrywkach 81:82.