Reklama

Reklama

PZKosz. zapowiada zmiany

- W piątek zbiera się Zarząd PZKosz. Sytuacja w polskim baskecie będzie jednym z głównych tematów - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" prezes związku Marek Pałus.

- Niech opadną pierwsze emocje, by nie przysłoniły merytorycznych i rzeczowych argumentów, co dalej powinniśmy zrobić - dodał Pałus.

PZKosz. zamierza wprowadzić zmiany, ale według informacji "PS" trener kadry Veselin Matić nie musi się obawiać o posadę.

Polscy koszykarze nie zdołali utrzymać się w Dywzoiji A przegrywając w fatalnym stylu ze Szwecją i Holandią w turnieju barażowym w Nowym Sadzie.

- Stało się bardzo źle... Upadliśmy nisko, ale widać takie są realia. Trzeba budować zespół od podstaw - stwierdził były reprezentant Polski Adam Wójcik.

Reklama

- Spadek do Dywizji B jest przykry. Ale na dobrą sprawę trzeba było się liczyć z najgorszym... W tej drużynie jest dwóch zawodników - Michał Ignerski i Radosław Hyży, którzy w poprzednim sezonie w swoim Śląsku Wrocław odgrywali wiodącą rolę. A już taki Szymon Szewczyk w Albie Berlin grał niewiele. Nie chcę nikogo specjalnie bronić, ale jeżeli w lidze po parkietach cały czas biegają obcokrajowcy, a Polacy - poza wyjątkami - tylko trenują albo siedzą na ławce, to skąd brać zawodników, którzy w meczach o punkty nie będą się gubić? Wiem dobrze, że gdy byłem w kadrze, także rozgrywaliśmy słabsze mecze, po prostu bywało słabo, ale tak nisko nie byliśmy - mówił Wójcik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje