Reklama

Reklama

Prokom w grupie A Euroligi

Koszykarze mistrza Polski Prokomu Trefla Sopot, debiutujący w rozgrywkach Euroligi, zagrają w grupie A, miedzy innymi z finalistą Euroligi w 2004 roku włoskim Skipperem Bolonia. W Moskwie odbyło się losowanie trzech grup pierwszego etapu rozgrywek.

Rywalami mistrza Polski w grupie A będą: Skipper Bolonia (Włochy), Efes Pilsen Stambuł (Turcja), Estudiantes Madryt (Hiszpania), Cibona VIP Zagrzeb (Chorwacja), Olimpiakos Pierus (Grecja), Partizan Mobtel Belgrad (Serbia i Czarnogóra), Real Madryt(Hiszpania).

Rywalami Prokomu Trefla w grupie będą trzej krajowi mistrzowie: turecki Efes, chorwacką Cibonę i serbski Partizan.

Pierwsza faza rozgrywek Euroligi, w której 24 zespoły rywalizować będą w trzech grupach systemem "każdy z każdym", rozpocznie się 3 listopada, a zakończy 10 lutego 2005 roku. Do drugiego etapu awansuje po pięć pierwszych drużyn z każdej z grup oraz jedna z szóstej pozycji z najlepszym bilansem zwycięstw i koszy. Śląskowi Wrocław, który przez ostatnie trzy lata reprezentował Polskę w Eurolidze, nigdy nie udało się wywalczyć udziału w fazie TOP 16.

Reklama

Wyniki losowania grup Euroligi sezonu 2004/2005:

grupa A: Skipper Bolonia (Włochy), Efes Pilsen Stambuł (mistrz Turcji), Estudiantes Madryt (Hiszpania), Cibona VIP Zagrzeb (mistrz Chorwacji), Olympiakos Pierus (Grecja), Partizan Mobtel Belgrad (mistrz Serbii i Czarnogóry), Prokom Trefl Sopot (mistrz Polski), Real Madryt (Hiszpania);

grupa B: Maccabi Tel Awiw (mistrz Izraela, mistrz Euroligi), MDP Siena (mistrz Włoch), Żalgiris Kowno (mistrz Litwy), FC Barcelona (mistrz Hiszpanii), Olimpija Lublana (mistrz Słowenii), AEK Ateny (Grecja), Scavolini Pesaro (Włochy), ASVEL Villeurbanne (Francja);

grupa C: CSKA Moskwa (mistrz Rosji), TAU Ceramica Vitoria (Hiszpania), Benetton Treviso (Włochy), PAU Orthez (mistrz Francji), Panathinaikos Ateny (mistrz Grecji), Ulker Stambuł (Turcja), Unicaja Malaga (Hiszpania), Opel Skyliners Frankfurt (mistrz Niemiec).

Kalendarz meczów grupy A Euroligi koszykarzy sezonu 2004/2005:

1. kolejka: 3 i 4 listopada, rewanże 22 i 23 grudnia

Partizan Mobtel Belgrad - Prokom Trefl Sopot

Real Madryt - Cibona VIP Zagrzeb

Olympiacos Pireus - Skipper Bolonia

Efes Pilsen Stambuł - Adecco Estudiantes Madryt

2. kolejka: 10 i 11 listopada, rewanże 5 i 6 stycznia 2005 r.

Estudiantes - Partizan

Skipper - Efes

Cibona - Olympiacos

Prokom - Real

3. kolejka: 17 i 18 listopada, rewanże 12 i 13 stycznia 2005 r.

Partizan - Real

Olympiacos - Prokom

Efes - Cibona

Estudiantes - Skipper

4. kolejka: 24 i 25 listopada, rewanże 19, 20 stycznia 2005 r.

Skipper - Partizan

Cibona - Estudiantes

Prokom - Efes

Real - Olympiacos

5. kolejka: 1 i 2 grudnia, rewanże 25 i 26 stycznia 2005 r.

Partizan - Olympiacos

Efes - Real

Estudiantes - Prokom

Skipper - Cibona

6. kolejka: 8 i 9 grudnia, rewanże 2 i 3 lutego 2005 r.

Partizan - Cibona

Prokom - Skipper

Real - Estudiantes

Olympiacos - Efes

7. kolejka: 15 i 16 grudnia, rewanże 9 i 10 lutego 2005 r.

Efes - Partizan

Estudiantes - Olympiacos

Skipper - Real

Cibona - Prokom

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | zagrzeb | Grecja | Belgrad | VIP | Włochy | Stambuł | Sopot | Hiszpania | Madryt | Bolonia | kolejka | Real

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne