PE koszykarzy - szósta porażka Stelmetu Zielona Góra

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra doznali szóstej porażki w Pucharze Europy. Wicemistrzowie Polski przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Lokomotiwem Kubań Krasnodar 68:78 (17:16, 28:23, 11:26, 12:13).

Stelmet, pomimo porażki, zaprezentował się w Rosji z dużo lepszej strony niż w poprzednich meczach Pucharu Europy. Podopieczni Saso Filipovskiego długo toczyli wyrównany pojedynek z niepokonanym do tej pory Lokomotiwem, prowadząc do przerwy 45:39. Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, przegrana przez wicemistrzów Polski różnicą 15 punktów.

Stelmet po sześciu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w grupie F Pucharu Europy. Zielonogórzanie są jedynym zespołem w całych rozgrywkach, który nie ma na swoim koncie zwycięstwa.

W następnej serii spotkań rywalem Stelmetu będzie PAOK Saloniki.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Zielona Góra 78:68 (16:17, 23:28, 26:11, 13:12)

Lokomotiw Kubań Krasnodar: Derrick Brown 17, Jewgienij Woronow 16, Malcolm Delaney 15, Randolphe Anthony 10, Maksim Grigoriew 10, Aleksiej Żukanienko 6, Nikita Bałaszow 2, Nikita Kurbanow 2, Aaron Miles 0, Andriej Zubkow 0.

Stelmet Zielona Góra: Adam Hrycaniuk 19, Przemysław Zamojski 14, Quinton Hosley 9, Aaron Cel 5, Chevon Troutman 5, Maciej Kucharek 5, Daniel Johnson 4, Łukasz Koszarek 4, Steve Burtt 3, Kamil Chanas.