Reklama

Reklama

Oto pary play-offów Euroligi koszykarzy

Poznaliśmy pary play-offów Euroligi koszykarzy. ​Oto one: Fenerbahce Stambuł - Real Madryt, Laboral Kutxa Vitoria - Panathinaikos Ateny, CSKA Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad, Lokomotiw Kubań Krasnodar - FC Barcelona.

Piątkowe mecze 14. kolejki nie miały już wpływu na zestaw par ćwierćfinałowych. W najciekawszym spotkali się w Pireusie utytułowani na międzynarodowej arenie mistrzowie Grecji Rosji. Występujący w roli gospodarza trzykrotny zwycięzca Euroligi Olympiakos przegrał z CSKA Moskwa, które sześć razy zdobywało tytuł (licząc rozgrywki Klubowego Pucharu Europy) 96:99. W zespole gości wyróżnili się Francuz Nando De Colo - 20 pkt i Serb Milos Teodosic - 13 i osiem asyst, a wśród pokonanych reprezentant Belgii Matt Lojeski - 18 oraz Vassilis Spanoulis - 17 i siedem asyst.  W równie zaciętym meczu w Stambule Darussafaka pokonała rosyjski Lokomotiw Kubań Krasnodar 87:86. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Amerykanie Luke Harangody - 15 i Reggie Redding - 12; dla pokonanych ich rodak, były kolega Marcina Gortata w Washington Wizards, Chris Singleton oraz Hiszpan Victor Claver - po 12.

Reklama

Rywalizacja play off (do trzech zwycięstw), która wyłoni uczestników turnieju Final Four w Berlinie (13-15 maja), rozpocznie się 12/13 kwietnia, a zakończy najpóźniej 26 kwietnia.

Wyniki meczów 14., ostatniej kolejki fazy Top 16 (x - awans do play off):

grupa E

Cedevita Zagrzeb - Crvena Zvezda Belgrad          83:62

Darussafaka Stambuł - Lokomotiw Kubań Krasnodar   87:86

Unicaja Malaga - Fenerbahce Stambuł               71:67

czwartek

Efes Anadolu Stambuł - Panathinaikos Ateny        91:86

tabela                    

pkt   M    Z    P     kosze

1. x-Fenerbahce Stambuł    25   14    11   3    1095:1032

2. x-Lokomotiw Krasnodar   23   14     9   5    1099:978

3. x-Panathinaikos Ateny   23   14     9   5    1067:1027

4. x-Crvena Zvezda Belgrad 21   14     7   7    1038:1060

5. Efes Anadolu Stambuł    21   14     7   7    1121:1106

6. Darussafaka Stambuł     19   14     5   9    1060:1083

7. Unicaja Malaga          18   14     4   10    971:1076

8. Cedevita Zagrzeb        18   14     4   10   1038:1127

grupa F

Olympiakos Pireus - CSKA Moskwa                  96:99

czwartek

Żalgiris Kowno - FC Barcelona                    59:66

Brose Baskets Bamberg - Laboral Kutxa Vitoria    89:69

Real Madryt - Chimki Moskwa                      83:70

tabela                    

pkt  M     Z    P      kosze

1. x-CSKA Moskwa           24   14    10   4    1299:1185

2. x-Laboral Kutxa Vitoria 23   14    9    5    1110:1075

3. x-FC Barcelona          22   14    8    6    1085:1059

4. x-Real Madryt           21   14    7    7    1173:1165

5. Chimki Moskwa           21   14    7    7    1164:1138

6. Brose Baskets           21   14    7    7    1073:1088

7. Olympiakos Pireus       20   14    6    8    1083:1105

8. Żalgiris Kowno          16   14    2    12   1007:1179

Pary play off, 1/4 finału (do trzech zwycięstw)

Fenerbahce Stambuł - Real Madryt

Laboral Kutxa Vitoria - Panathinaikos Ateny       

CSKA Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad

Lokomotiw Kubań Krasnodar - FC Barcelona 

terminy spotkań: 12/13, 14/15, 18/19 kwietnia, ewentualnie 20/21 i 26 kwietnia                 

Dowiedz się więcej na temat: Euroliga koszykarzy | koszykówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje