Reklama

Reklama

Oto najdroższy klub sportowy świata. Przebił Anglików

Wbrew pozorom to nie Chelsea Londyn jest najdroższym klubem sportowym na świecie. Przebił ją amerykański Brooklyn Nets z koszykarskiej ligi NBA. Według wyliczeń "Forbes", kupno tego klubu było najdroższą transakcją w świecie sportu.

Do kupna doszło w 2019 roku. Joseph Tsais miał wtedy zapłacić za Brooklyn Nets sumę 3,2 miliarda dolarów, a zatem o ponad 100 tysięcy dolarów więcej niż obecne i głośne kupno Chelsea Londyn. Angielski klub trafił w ręce przedsiębiorców reprezentujących amerykańsko-szwajcarskie konsorcjum miliarderów Todda Boehly'ego i Hansjoerga Wyssa. Dodajmy, że przeszło 3 miliardy dolarów za sam klub to tylko część wydatków nowych właścicieli. Zobowiązali się oni jeszcze wyłożyć kolejne 2 miliardy dolarów na rozwój wielu inwestycji Chelsea, w tym stadionów dla sekcji męskiej i żeńskiej.

Reklama

Chelsea należała do rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza, ale po wybuchu wojny w Ukrainie i nałożeniu sankcji właściciel sprzedał klub. Saga z pozyskaniem nowego właściciela trwała do zeszłego tygodnia. Londyński klub wydał już oświadczenie na temat przejęcia Chelsea przez Todda Boehly'ego i Jansjoergena Wyssa.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama