Reklama

Reklama

Olympiakos Pireus i Real Madryt z kompletem zwycięstw w Eurolidze koszykarzy

Koszykarze Stelemtu Zielona Góra po porażce w Stambule z Galatasaray 57:76 stracili szansę na awans do drugiej rundy Euroligi. Komplet zwycięstw, na kolejkę przed zakończeniem pierwszej fazy, mają jedynie: obrońca tytułu Olympiakos Pireus i Real Madryt.

Sensację sprawili koszykarze Partizanu NIS Belgrad, którzy pokonali w Stambule lidera tabeli grupy A Fenerbahce, prowadzonego przez utytułowanego serbskiego szkoleniowca Zeljko Obradovica, 79:77. Była to pierwsza porażka tureckiego klubu we własnej hali.

Reklama

W tej kolejce przegrały zespoły z reprezentantami Polski w składach. FC Barcelona z Maciejem Lampe uległa w Moskwie CSKA 65:79 (gr. A), a Laboral Kutxa Vitoria z Thomasem Kelatim - Crvenej Zvezdzie 65:81 w Belgradzie (gr. D). Tym samym "Czerwona armia" przerwała zwycięską passę Barcelony, która do czwartku miała sześć zwycięstw, w tym pięć z rzędu.

Jedynym zespołem, który zapewnił sobie w 9. kolejce awans do Top 16 jest Armani Mediolan, po wygranej z Brose Basket 74:73.

Do drugiego etapu awansują po cztery najlepsze ekipy z czterech grup. Pozostałe zespoły Euroligi (osiem) będą rywalizować w drugiej rundzie Pucharu Europy koszykarzy.

Wyniki 9. kolejki (x - zapewniony awans):

grupa A

Budiwielnik Kijów - JFS Nanterre     97:87 

czwartek:

CSKA Moskwa - FC Barcelona            79:65

Fenerbahce Stambuł - Partizan Belgrad 77:79

tabela:

                            M   Z   P    kosze   pkt

x-1. Fenerbahce Stambuł     9   7   2   754:596   16

x-2. CSKA Moskwa            9   6   3   659:614   15  

x-3. FC Barcelona           9   6   3   690:652   15

4. Partizan Belgrad         9   3   6   606:642   12

5. JFS Nanterre             9   3   6   606:658   12

6. Budiwielnik Kijów        9   2   7   660:736   11

grupa B

EA7 Armani Mediolan - Brose Basket Bamberg   74:73

Real Madryt - Strasbourg                     79:66

czwartek:

Żalgiris Kowno -  Anadolu Efes Stambuł         65:63

tabela:           

x-1. Real Madryt               9   9   0   803:591  18

x-2. Armani Mediolan           9   5   4   675:686  14

3. Anadolu Efes Stambuł        9   4   5   680:681  13

4. Żalgiris Kowno              9   4   5   659:688  13

5. Brose Bamberg               9   3   6   676:745  12

6. Strasbourg                  9   2   7   629:731  11

grupa C: 

Galatasaray Stambuł - Stelmet Zielona Góra 76:57

czwartek:

Olympiakos Pireus - MDP Siena             78:73         

Unicaja Malaga - Bayern Monachium         77:72

tabela:

x-1. Olympiakos Pireus      9   9   0    721:654  18

x-2. Galatasaray Stambuł    9   6   3    632:637  15

3. Unicaja Malaga           9   4   5    692:650  13

4. Bayern Monachium         9   3   6    730:723  12

5. MDP Siena                9   3   6    612:642  12

6. Stelmet Zielona Góra     9   2   7    627:708  11

grupa D

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Panathinaikos Ateny   63:82

czwartek:

Crvena Zvezda Belgrad - Kutxa Laboral Vitoria    81:65

Maccabi Elite Tel Awiw - Lietuvos Rytas Wilno    78:71

tabela:

x-1. Maccabi Tel Awiw           9   7   2    696:656   16

x-2. Lokomotiw Kubań Krasnodar  9   6   3    669:645   15

x-3. Kutxa Laboral Vitoria      9   5   4    683:683   14

x-4. Panathinaikos Ateny        9   5   4    713:668   14

---------------------------------------------------------- 

5. Crvena Zvezda Belgrad        9   3   6    705:704   12

6. Lietuvos Rytas Wilno         9   1   8    611:721   10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama