Reklama

Reklama

"Musimy tylko utrzymać formę"

"Chcieliśmy kontrolować grę już od pierwszej kwarty. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, musimy tylko utrzymać dobrą formę na rozpoczęcia kolejnych spotkań" - wyznał po wygranej z Unią Tarnów Miha Fon, obrońca Bergsona Śląsk Wrocław.

Wygraliście bardzo łatwo - 27 punktami. Co o tym sądzisz? Czy Unia była tak łatwym przeciwnikiem?

Reklama

Miha Fon: Faktem jest, że oni są ostatni w lidze, ale podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani, bo w ostatnich meczach nie graliśmy tak jak choćby jeszcze na początku sezonu. Chcieliśmy kontrolować grę już od pierwszej kwarty. Dobrze rozpoczęliśmy ten mecz, musimy tylko utrzymać dobrą formę na rozpoczęcia kolejnych spotkań.

Na konferencji prasowej trener Unii Tarnów - Ryszard Żmuda powiedział, że Amerykanie grający w jego zespole nie starają się, nie dają z siebie wszystkiego na parkiecie. Jak to wygląda z Twojej perspektywy?

Miha Fon:Nie znam ich amerykańskich graczy, ale oni zazwyczaj tacy są, nie grają na 100% cały czas. Ale my mamy szczęście, bo nasi Amerykanie są po prostu super.

Dziś zdobyłeś 14 punktów. Jak ocenisz swój występ?

Miha Fon:Graliśmy dobrze w ataku jako cały zespół. Koledzy znajdywali mnie na dobrych pozycjach i mogłem zdobywać punkty. W zasadzie zawsze tak jest - twoja dyspozycja, zdobycze punktowe zależą od partnerów, a oni mnie dzisiaj dostrzegali na parkiecie.

W tym sezonie chcecie zagrać w finale, a może zdobyć mistrzostwo?

Miha Fon:Liga jest długa, więc na razie nic nie mogę powiedzieć o tym co nas czeka. Przygotowujemy się z meczu na mecz. Chcemy wygrywać każde kolejne spotkanie.

Zobacz WYNIKI i ZDOBYWCÓW PUNKTÓW w meczach 10. kolejki PLK oraz TABELĘ ekstraklasy koszykarzy

Dowiedz się więcej na temat: Tarnów | mecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje