MŚ koszykarek - znany komplet ćwierćfinalistek

Koszykarki Kanady, Francji, Chin i Serbii wywalczyły w środowych barażach awans do ćwierćfinałów mistrzostw świata, które odbywają się w Turcji. Wcześniej miejsce w najlepszej ósemce zapewniły sobie Amerykanki, Hiszpanki, Australijki oraz drużyna gospodarzy.

Cztery zespoły, które wygrały swoje grupy, miały w środę dzień przerwy i mogły spokojnie oczekiwać na ćwierćfinałowe rywalki.

W środę pierwsze awans do tej fazy wywalczyły Kanadyjki, które wyeliminowały finalistki sprzed czterech lat Czeszki - 91:71 - i w piątek zmierzą się z Australijkami.

Ciekawie było w spotkaniu Chin z Białorusią. Koszykarki z Europy wygrały trzy pierwsze kwarty z przewagą 13 punktów i wydawało się, że kontrolują wydarzenia na parkiecie. W ostatniej partii obraz gry zupełnie się zmienił i reprezentantki Chin odrobiły straty z nawiązką - wygrały 25:7, a cały mecz 72:67. Kolejnym rywalem drużyny z Azji będzie Hiszpania.

W pozostałych spotkaniach Francja pokonała Brazylię 61:48 i w ćwierćfinale zmierzy się z broniącą tytułu reprezentacją USA, natomiast rywalem Turcji będzie Serbia, która wygrała 86:79 z Kubą.