Reklama

Reklama

ME koszykarzy. Znamy już wszystkie pary 1/8 finału

Znamy już wszystkie pary 1/8 finału koszykarskich mistrzostw Europy. W czwartek odbyły się mecze ostatniej serii gier w grupach C i D.

W grupie C Węgry przegrały z Hiszpanią 64:87 (10:22, 19:19, 27:29, 18:27), Czechy z Chorwacją 69:107 (17:28, 23:26, 20:24, 9:29), a Czarnogóra pokonała Rumunię 86:69 (24:19, 18:11, 24:23, 20:16).

Reklama

Do 1/8 finału awansowali: Hiszpanie (10 pkt), Chorwaci (9 pkt), Czarnogórcy (8 pkt) i Węgrzy (7 pkt).

W grupie D Belgia uległa Serbii 54:74 (13:18, 12:24, 11:14, 18:18), Rosja zwyciężyła Wielką Brytanię 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16), a Łotwa Turcję 89:79 (24:22, 23:16, 22:25, 20:16).

W najlepszej szesnastce zagrają: Serbowie (9 pkt), Łotysze (9 pkt), Rosjanie (9 pkt) i Turcy (7 pkt).

Znamy już wszystkie pary 1/8 finału: w sobotę Niemcy zmierzą się z Francją, Słowenia z Ukrainą, Litwa z Grecją, a Finlandia z Włochami. W niedzielę Hiszpania zagra z Turcją, Łotwa z Czarnogórą, Chorwacja z Rosją, a Serbia z Węgrami.

Polacy odpadli z rywalizacji w środę, po porażce z Grecją 77:95. Polacy zakończyli Eurobasket na piątej pozycji w gr. A, z jednym zwycięstwem nad Islandią 91:61. Przegrali ze Słoweńcami 81:90, po dwóch dogrywkach z Finami 87:90, Francuzami 75:78 i w decydującym starciu z Grekami.

Wyniki 5. kolejki:

grupa C (Kluż-Napoka)

Czechy - Chorwacja    69:107

Czarnogóra - Rumunia  86:69

Węgry - Hiszpania     64:87   

tabela:

                M    Z    P      kosze   pkt

1. Hiszpania    5    5    0     449:303  10

2. Chorwacja    5    4    1     397:336   9

3. Czarnogóra   5    3    2     378:367   8

4. Węgry        5    2    3     335:370   7

-------------------------------------------

5. Czechy       5    1    4     3567:441  6

6. Rumunia      5    0    5     316:414   5

 

grupa D (Stambuł)

Rosja - Wielka Brytania   82:70

Serbia - Belgia           74:54

Łotwa - Turcja            89:79

tabela:

                 M    Z    P      kosze   pkt

1. Serbia        5    4    1     400:353   9

2. Łotwa         5    4    1     444:388   9

3. Rosja         5    4    1     378:366   9

4. Turcja        5    2    3     387:380   7

--------------------------------------------

5. Belgia        5    1    4     353:410   6

6. W. Brytania   5    0    5     390:448   5

Program turnieju:

1/8 finału (Stambuł)

sobota, 9 września

Słowenia (A1) - Ukraina (B4)  (godz. 11.30)

Niemcy (B2) - Francja (A3)    (14.15)

Finlandia (A2) - Włochy (B3)  (17.45)

Litwa (B1) - Grecja (A4)      (20.30)

niedziela, 10 września

Łotwa (D2) - Czarnogóra (C3) (11.30)

Serbia (D1) - Węgry (C4)     (14.15)

Hiszpania (C1) - Turcja (D4) (17.45)

Chorwacja (C2) - Rosja (D3)  (20.30)

poniedziałek, 11 września - dzień przerwy

1/4 finału (Stambuł)

wtorek, 12 września

   B2/A3 - C1/D4

   A1/B4 - D2/C3

1/4 finału (Stambuł)

   środa, 13 września

   B1/A4 - C2/D3

   A2/B3 - D1/C4

3. runda: finałowa o miejsca 1-4 od 14 do 17 września (Stambuł)

   czwartek, 14 września   

   półfinał

   zwycięzcy ćwierćfinałów z 12 września (godz. 19.30)

   piątek, 15 września

   półfinał

   zwycięzcy ćwierćfinałów z 13 września (godz. 19.30) 

   sobota, 16 września - dzień przerwy  

   niedziela, 17 września

   mecz o 3. miejsce (godz. 15.00)

   finał             (godz. 19.30)

Dowiedz się więcej na temat: ME koszykarzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje