ME koszykarzy: Grecy wywalczyli udział w kwalifikacjach do igrzysk

Koszykarze Grecji pokonali Łotwę 97:90 (17:24, 20:20, 23:17, 37:29) i wywalczyli jako piąty zespół w mistrzostwach Europy udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

Łotysze, pod wodzą byłego koszykarza Bobrów Bytom i Pekaesu Pruszków Ainarsa Bagatskisa, będą mieli jeszcze ostatnią szansę w piątek, gdy zmierzą się w meczu o siódme miejsce. Ich rywalem będzie przegrany z drugiego wieczornego spotkania o miejsca 5-8 Czechy - Włochy.

Bilet do IO 2016 wywalczą w Lille tylko finaliści. Pięć kolejnych drużyn uzyska prawo startu w przyszłorocznych kwalifikacjach olimpijskich (w trzech turniejach po osiem zespołów stawką będą trzy miejsca w Rio).

Najwięcej punktów dla Grecji zdobyli Yannis Bourousis 20, Vassilis Spanoulis - 16, Nick Calathes oraz Giannis Antetokounmpo - po 15. W zespole Łotwy najskuteczniejsi byli Kristaps Janiczenoks - 22 (w tym 5 z 5 rzutów za trzy punkty), Mareks Mejeris i Dairis Bertrans - po 14.

Dowiedz się więcej na temat: igrzyska olimpijskie 2016