Reklama

Reklama

Lotos w półfinale

Lotos Gdynia wygrywając w sobotę w Łodzi z ŁKS-em 72:56 zapewnił sobie awans do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski

Mistrzynie Polski dosyć łatwo poradziły sobie w serii z łodziankami. Żeby zakwalifikować się do 1/2 finału gdynianki potrzebowały trzech meczów.

Reklama

Po raz pierwszy od wypadku samochodowego w drużynie Lotosu zagrała Małgorzata Dydek.

Niespodzianka w Krakowie. Wisła Can-Pack, trzecia drużyna sezonu zasadniczego, przegrała w pierwszym meczu z AZS-em Poznań 57:63.

ŁKS Łódź - Lotos Gdynia 56:72 (17:13, 19:24, 10:15, 10:20)

ŁKS: Birute Dominauskaite 25, Agnieszka Makowska 9, Joanna Szymańska 8, Milena Owczarek 8, Agnieszka Golemska 4, Magdalena Włodarska 2, Agata Kasprzak 0, Magdalena Arażny 0, Marta Stefańczyk 0;

Lotos: Deanna Nolan 16, Ewelina Kobryn 14, Małgorzata Dydek 14, Agnieszka Bibrzycka 14, Monika Veselovski 6, Tatiana Troina 6, Karolina Janyga 2, Aleksandra Chomać 0.

Stan rywalizacji playoffs 3-0 dla Lotosu, który awansował do półfinału.

PZU Polfa Pabianice - AZS PWSZ TelecomMedia Gorzów Wlkp. 92:55 (23:23, 30:9, 20:12, 19:11)

PZU Polfa: Olga Pantelejewa 18, Emilia Lamparska 17, Elżbieta Trześniewska 14, Leona Krystofowa 13, Julia Korzeniewska 10, Agnieszka Jaroszewicz 10, Karla Costa 4, Gabriela Toma 2, Marzena Głaszcz 2, Anita Szemrej 2;

AZS: Justyna Żurowska 15, Alicja Suwary 11, Dagmara Mroczek 7, Marta Żyłczyńska 7, Barbara Kaszewska 4, Magdalena Kozdroń 4, Marta Pawłowska 3, Katarzyna Czubak 2, Weronika Toporowska 2, Monika Kramer 0.

Stan rywalizacji playoffs 1-0 dla Polfy.

Wisła Can-Pack Kraków - AZS Poznań 57:63 (21:18, 15:20, 6:8, 15:17)

Wisła: Patrycja Czepiec 12, Shannon Johnson 9, Iciss Tillis 9, Iva Perovanović 9, Magdalena Radwan 5, Joanna Czarnecka 4, Maryna Kress 4, Natalia Trafimowa 3, Katarzyna Kenig 2;

AZS: Natalia Mrozińska 17, Aleksandra Karpińska 14, Beata Krupska-Tyszkiewicz 13, Monika Ciecierska 8, Reda Alelinaite-Jankowska 7, Monika Sibora 2, Joanna Lorek 2.

Stan rywalizacji 1-0 dla AZS-u Poznań.

CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 65:53 (21:12, 12:11, 19:14, 13:16)

CCC: Agnieszka Pałka 14, Agata Nowacka 12, Ilona Jasnowska 8, Justyna Kłosińska 8, Anna Marczewska 6, Natalia Waligórska 6, Urszula Stempniewicz 5, Edyta Koryzna 4, Olga Żytomirska 2;

Cukierki: Nadzieja Drozd 12, Agnieszka Pietraszek 9, Martyna Koc 8, Joanna Chełczyńska 7, Olena Proszczenko 6, Anna Kędzior 5, Małgorzata Babicka 4, Krystyna Hołowczyc 2, Magdalena Pietrzak 0.

Stan rywalizacji playoffs 1-0 dla Polkowic.

O utrzymanie się w ekstraklasie:

Meblotap AZS PWSZ Chełm - Ostrovia Ostrów Wlkp. 57:56 (19:14, 13:15, 11:12, 14:15)

Najwięcej punktów: Agnieszka Pazur 14, Natalia Marczanka 12, Daria Cybulak 10 - Urszula Biela 15, Ilona Mądra 15, Karolina Żurkowska 11, Monika Szymańska 10.

Jednopunktowe zwycięstwo Meblotapu zapewniła Agnieszka Pazur rzutem wolnym w ostatniej sekundzie meczu. Po tym spotkaniu obydwa zespoły zrównały się punktami.

Dowiedz się więcej na temat: Gdynia | mistrzostwo Polski | ŁKS | lotos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje