Liga Mistrzów FIBA. Wygrana Rosy Radom i wysoka porażka Stelmetu

Rosa Radom po raz kolejny potrzebowała w swojej hali dogrywki, by rozstrzygnąć losy meczu w Lidze Mistrzów FIBA. W 4. kolejce pokonała Muratbey Usak 83:77 (grupa C). Wysokiej porażki w Stambule doznał Stelmet BC Zielona Góra, który uległ Besiktasowi 66:85 (grupa E).

Wcześniej wicemistrz Polski Rosa pokonał na własnym parkiecie po trzech dogrywkach PAOK Saloniki i uległ po jednym dodatkowym czasie gry EWE Oldenburg. Radomianie mają bilans meczów 2-2; w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Openjobmetis Varese. Włosi przegrali wysoko na Łotwie z Ventspils 66:91.

Liderem tabeli jest Neptunas Kłajpeda prowadzony przez byłego mistrza Polski ze Śląskiej Wrocław (2001 i 2002) Dainiusa Adomaitisa, który pod koniec października otrzymał nominację na trenera reprezentacji Litwy. Neptunas pokonał po zaciętym meczu w Oldenburgu EWE Baskets 64:63 i ma komplet zwycięstw.

Stelmet doznał w Stambule najwyższej porażki w tym sezonie w LM FIBA i z bilansem 1-3 zajmuje szóste miejsce w tabeli grupy E. Rywal mistrza Polski w piątej kolejce Szolnoki Olaj ma identyczny bilans. Mistrz Węgier uległ w środę na własnym parkiecie Partizanowi Belgrad 55:70.

Wyniki meczów 4. kolejki LM FIBA:

grupa C

BC Ventspils - Openjobmetis Varese         91:66

EWE Baskets Oldenburg - Neptunas Kłajpeda  63:64

wtorek

Rosa Radom - Muratbey USAK Sportif         83:77 dogr.

8. Spirou Charleroi          4     4    0    4    286:363

Dowiedz się więcej na temat: Stelmet Zielona Góra | Liga Mistrzów FIBA | Rosa Radom