Liga Mistrzów FIBA Muratbey Usak - Rosa Radom 96:76

Koszykarze Rosy Radom przegrali na wyjeździe z tureckim Muratbey Usak 76:96 (22:16, 22:27, 14:26, 18:27) w 11. kolejce Ligi Mistrzów FIBA.

To szósta z rzędu i ósma ogólnie porażka drużyny trenera Wojciecha Kamińskiego w grupie C.

Koszykarze Rosy tylko w pierwszej kwarcie meczu mieli przewagę nad rywalami, których pokonali na własnym parkiecie po dogrywce (83:77). Podopieczni trenera Kamińskiego prowadzili nawet 22:12. W kolejnych kwartach byli jednak gorsi od rywali w obronie i w ataku. Nie potrafili zatrzymać amerykańskiego środkowego Zacha Auguste'a, który miał double-double - 31 pkt i 14 zbiórek.

Po 20 minutach Rosa prowadziła minimalnie 44:43, ale drugą połowę przegrała aż 32:53.

W 12. kolejce radomianie na własnym parkiecie zmierzą się z włoskim Varese.

Muratbey Usak - Rosa Radom 96:76

Muratbey Usak: Zach Auguste 31, D'Angelo Harrison 16, Shaquielle O'neal MCKissic 13, Rolands Freimanis 12, Sarunas Vasiliauskas 11, Ismail Demirel 4, Berkay Candan 3, Gorkem Sonmez 3, Ali Kavaklioglu 3;

Rosa Radom: Gary Bell 19, Darnell Jackson 16, Michał Sokołowski 14, Jordan Callahan 12, Robert Witka 6, Damian Jeszke 3, Jarosław Zyskowski 2, Daniel Szymkiewicz 2, Kim Adams 2, Maciej Bojanowski 0, Łukasz Bonarek 0.