Reklama

Reklama

Liga Mistrzów FIBA. Kalendarz spotkań Stelmetu BC Zielona Góra i Rosy Radom

Mistrz Polski koszykarzy Stelmet BC Zielona Góra wtorkowym meczem z włoskim Dinamo Sassari na Sardynii zainauguruje rozgrywki Ligi Mistrzów FIBA. Dzień później pierwszy mecz rozegra srebrny medalista Rosa Radom, która podejmie we własnej hali PAOK Saloniki.

Stelmet BC i Dinamo rywalizowały w minionym sezonie w Eurolidze, ale po zmniejszeniu liczby drużyn z 24 do 16 opuściły to grono. Początkowo miały walczyć na zapleczu Euroligi  - Pucharze Europy, ale ostatecznie władze klubów po naciskach ze strony krajowych federacji (FIBA-Europe groziła wykluczeniem związkom, których zespoły pozostaną w PE) zgłosiły się do rozgrywek nowo utworzonej Ligi Mistrzów FIBA.

Reklama

Rosa w minionym sezonie zadebiutowała w europejskich rozgrywkach i zdołała awansować do drugiej fazy Pucharu Europy FIBA. Teraz czeka ją dużo trudniejsze zadanie, bo trafiła do mocnej grupy C. Najtrudniejszym rywalem będzie mistrz Francji ASVEL Villeurbanne, którego właścicielem jest gracz NBA Tony Parker. Inne drużyny w grupie także oznaczają wysoko postawioną poprzeczkę dla radomian - są to litewski Neptunas Kłajpeda, niemiecki EWE Baskets Oldenburg, grecki PAOK Saloniki, włoskie Varese, łotewski BC Ventpils oraz z eliminacji turecki Muratbey Usak Sportif.

Stelmet BC trafił do specjalnie utworzonej grupy E, w której znalazło się kilka drużyn pierwotnie mających uczestniczyć w konkurencyjnym Pucharze Europy, prowadzonym przez Euroleague Commercial Assets (ECA). Mistrz Polski zmierzy się z greckim AEK Ateny, serbskim Partizanem Belgrad, tureckim Besiktasem Stambuł, Dinamo Sassari, belgijskim Proximus Charleroi, niemieckim MHP Riesen Ludwigsburg oraz węgierskim Szolnoki Olaj.

W pierwszym etapie LM FIBA systemem "każdy z każdym" (14 meczów) walczyć będzie 40 zespołów podzielonych na pięć grup (18 października - 25 stycznia 2017). Do play off awans wywalczą po cztery najlepsze z każdej z grup oraz cztery z piątych miejsc z najlepszym bilansem.

Zwycięzcy grup (pięć drużyn) oraz trzy z najlepszym bilansem z drugich pozycji mają zapewniony udział w 1/8 finału. 16 pozostałych zagra systemem "mecz i rewanż" w pre play off o możliwość występu w 1/8 finału. Dwie rundy play off wyłonią cztery najlepsze ekipy, które w turnieju Final Four (28-30 kwietnia) rywalizować będą o historyczny triumf w pierwszej edycji Ligi Mistrzów FIBA.

Kalendarz meczów Stelmetu BC i Rosy Radom:

1. kolejka, 18-19.10

Dinamo Sassari - Stelmet BC Zielona Góra (18.10, gr. E, godz. 18.00) Rosa Radom - PAOK Saloniki (19.10, grupa C, godz. 18.30)

2. kolejka, 25-26.10

BC Ventspils - Rosa (25.10. gr. C, godz. 18.00) Stelemt BC - MHP Riesen Ludwigsburg (26.10, gr. E, godz. 18.30)

3. kolejka, 1-2.11

Partizan Belgrad - Stelmet BC (1.11, gr. E, godz. 20.00) Rosa - EWE Baskets Oldenburg (2.11, gr. C, godz. 18.30)

4. kolejka, 8-9.11

Rosa - Muratbey USAK Sportif (8.11, gr. C, godz. 18.30) Besiktas Stambuł - Stelmet BC (9.11, gr. E, godz. 20.00)

5. kolejka, 15-16.11

Stelmet BC - Szolnoki Olaj (15.11, gr. E, godz.18.30) Varese - Rosa (16.11, gr. C, godz. 20.30)

6. kolejka, 22-23.11

Rosa - ASVEL Villeurbanne (22.11, gr. C, godz. 18.00) Proximus Charleroi - Stelmet BC (23.11, gr. E, godz. 18.30)

7. kolejka, 29-30.11

Stelmet BC - AEK Ateny (29.11, gr. E, godz. 18.30) Neptunas Kłajpeda - Rosa (30.11, gr. C, godz. 18.00)

8. kolejka, 6-7.12

PAOK - Rosa (6.12, gr. C, godz. 18.00)

Stelmet BC - Dinamo (7.12, gr. E, godz. 18.00)

9. kolejka, 13-14.12

MHP Riesen - Stelmet BC (13.12, gr. E, godz. 20.00) Rosa - BC Ventspils (14.12, gr. C, godz. 18.30)

10. kolejka, 20-21.12

Stelmet BC - Partizan (20.12, gr. E, godz. 18.30) EWE Baskets - Rosa (21.12, gr. C, godz. 20.00)

11. kolejka, 3-4.1.2017

Stelmet BC - Besiktas (3.1, gr. E, godz. 18.30) Muratbey - Rosa (4.1, gr. C, bez podania godz.)

12. kolejka, 10-11.1

Rosa - Varese (10.1, gr. C, godz. 18.30) Szolnoki - Stelmet BC (11.1, gr. E, godz. 18.00)

13. kolejka, 17-18.1

ASVEL - Rosa (17.1, gr. C, godz. 20.30)

Stelmet BC - Proximus (18.1, gr. E, godz. 18.30)

14.kolejka, 24-25.1

Rosa - Neptunas (24.1, gr. C, godz. 18.30) AEK - Stelmet BC (25.1, gr. E, godz. 18.00)


Dowiedz się więcej na temat: Stelmet Zielona Góra | Rosa Radom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje