Koszykówka. El. ME. Polki pokonały Białoruś

Reprezentacja Polski pokonała Białoruś 68:56 w środowym meczu eliminacji mistrzostw Europy w koszykówce kobiet.

Nasze zawodniczki przed meczem nie były uznawane za faworytki, lecz sprawiły sensację. Pierwsze trzy rzuty, jakie trafiły, były próbami za trzy punkty. Dwukrotnie z dystansu trafiła Marissa Lee Kastanek, a raz Agnieszka Kaczmarczyk.

Po tym fragmencie "Biało-Czerwone" przeważały 9:7 i już ani razu od tego momentu nie przegrywały. Pierwszą kwartę wygrały 17:12.

W drugiej odsłonie po raz pierwszy Polska osiągnęła dwucyfrowe prowadzenie, ponownie po serii celnych "trójek". Od stanu 27:22 pod rząd trafiły Weronika Gajda i Julia Abramowicz. Na półmetku było 33:25 dla podopiecznych Marosa Kovacika.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Białorusinki lepsze okazały się tylko w trzecim starciu, które wygrały 16:13. Przed ostatnią kwartą nasza kadra miała więc tylko pięciopunktową przewagę. "Biało-Czerwone" nie zostawiły jednak przeciwniczkom złudzeń, powiększając swoje prowadzenie i ostatecznie triumfując w meczu 68:56.

Obok Białorusi, Polki rywalizują w grupie F eliminacji także z Wielką Brytanią. Oba mecze z drużyną z Wysp nasza kadra przegrała. Nasze reprezentantki wciąż mają szansę na zajęcie w grupie drugiego miejsca, które może (choć nie musi, decyduje ranking drużyn z drugich lokat) awans.

Białoruś - Polska 56:68

Punkty: Lee Kastanek 23, Weronika Gajda 15, Julia Adamowicz 11, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Weronika Telenga 6, Kamila Borkowska 2, Zuzanna Ida Sklepowicz 2, Agnieszka Skobel 2