Reklama

Reklama

Kolejni trenerzy zwolnieni

Kolejni trenerzy w ekstraklasie koszykarzy pożegnali się z pracą po zaledwie pięciu kolejkach meczów. W Słupsku działacze Energi Czarnych rozwiązali za porozumieniem stron kontrakt z Ukraińcem Andrejem Podkowyrowem, w Wałbrzychu do dymisji podał się trener Victorii Górnika Jerzy Chudeusz.

Wcześniej do dymisji podał się trener AZS Koszalin Dariusz Szczubiał, a szkoleniowiec Anwilu Włocławek utytułowany Słoweniec Zmago Sagadin został zwolniony dyscyplinarnie... po wywiadzie prasowym, w którym stwierdził między innymi, że młodzi zawodnicy z Włocławka nie czynią takiego postępu jak sobie życzył.

Przyczyną pożegnania się z Podkowyrowem, który miał w Słupsku zbudować zespół walczący o medal mistrzostw Polski była niedzielna porażka, druga w lidze, z beniaminkiem Sportino Inowrocław, po dogrywce 87:91. We wtorek Czarnych w pierwszym meczu kwalifikacji do Pucharu Europy przeciw UNIKS-owi Kazań poprowadzi dotychczasowy asystent Ukraińca Mirosław Lisztwan. Lisztwan będzie tylko tymczasowym pierwszym szkoleniowcem, bo szefowie klubu szukają następcy Podkowyrowa.

Reklama

W Wałbrzychu, po przegranej Victorii - piątej z rzędu - z Polonią Warszawa 64:65, do dymisji podał się Jerzy Chudeusz. Kandydatem do objęcia posady trenera tego zespołu jest Andrzej Adamek, który był asystentem Rimasa Kurtinaitisa w Śląsku Wrocław. W niedzielę 17- krotny mistrz Polski z Wrocławia, którego właścicielem przez dwa ostatnie lat był Waldemar Siemiński, z powodu kłopotów finansowych wycofał się z rozgrywek PLK.

Dowiedz się więcej na temat: zwolnienia | Wałbrzych | Słupsk | trenerzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje