FIBA Europe League: Porażka Polonii

Koszykarze Polonii Warbud Warszawa przegrali w Permie z wicemistrzem Rosji Uralem Great Perm 76:101 (19:24, 20:33, 17:20, 20:24) w meczu 3. kolejki grupy C FIBA Europe League.

Była to druga porażka polonistów w tych rozgrywkach i pierwsza pod wodzą trenera Wojciecha Kamińskiego.

Koszykarze Polonii toczyli wyrównaną walkę z wicemistrzami Rosji tylko do połowy drugiej kwarty. Warszawiacy mieli problemy z grą przeciwko wysokim, świetnie rzucającym za trzy punkty rywalom. Najwięcej kłopotów sprawiał Litwin z polskimi korzeniami, złoty medalista ME 2003, Kristof Lawrinowicz.

Po 20 minutach Ural prowadził 57:39 i taka wysoka przewaga Rosjan utrzymała się do końca spotkania. Koszykarze Uralu zdecydowanie wygrali walkę pod tablicami (36-25). Oprócz zbiórek drugim kluczem do sukcesu gospodarzy była wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty - 55 procent (12 z 22 prób).

Poloniści wracają z Permu do Warszawy dopiero w sobotę, a już w poniedziałek wylatują na Łotwę na mecz 4. kolejki grupy C Ligi Europejskiej FIBA ze Skonto Ryga. Z tego powodu ligowe spotkanie z Unią-Wisłą z 4. kolejki (2 listopada) zostanie rozegrane w późniejszym terminie, najprawdopodobniej pod koniec listopada.

Ural Great Perm - Polonia Warbud Warszawa 101:76 (24:19, 33:20, 20:17, 24:20)

Najwięcej dla Uralu: Kristof Lawrinowicz i Michael Johnson po

21, Siergiej Czikalkin 19.

Polonia: Antonio L. Harvey 21, Rolandas Jarutis 16, Michał Hlebowicki 13, Walter Jelkin 8, Leszek Karwowski 7, Krzysztof Sidor i Samir Leric po 4, Eric Elliott 3, Łukasz Koszarek 0, Jeff Nordgaard 0, Krzysztof Roszyk 0.