Euroliga: Unicaja Malaga - Baskonii Vitoria 83:85. Grał Adam Waczyński

W najciekawszym meczu 20. kolejki Euroligi koszykarzy faworyt Olympiakos Pireus przegrał z Crveną Zvezdą Belgrad 78:89. ​Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim uległa na własnym parkiecie Baskonii Vitoria 83:85. Polak uzyskał 9 pkt, trzy zbiórki i dwie asysty.

Przebywał na parkiecie 21 minut i trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty, obydwa wolne i jedną z pięciu prób zza linii 6,75 m. Najwięcej punktów dla Malagi zdobył Serb Nemanja Nedovic - 19, a dla zespołu z Baskonii Łotysz Janis Timma - 17.

W Belgradzie Serbowie zdominowali zawodników z Grecji w czwartej kwarcie, wygranej aż 32:15. Gospodarze mieli 51 procent rzutów za dwa punkty, a rywale z Pireusu tylko 39 proc.

W najbardziej zaciętym spotkaniu Panathinaikos Ateny pokonał na własnym parkiecie po dogrywce Żalgiris Kowno 94:93 po rzucie równo z końcową syreną rozgrywającego Nicka Calathesa. Mający także amerykańskie obywatelstwo (urodził się na Florydzie) koszykarz uzyskał 14 pkt (ale trafił tylko dwa z 10 rzutów za dwa punkty), miał dziewięć asyst i osiem zbiórek. Jednym z arbitrów był Jakub Zamojski z Wrocławia.

Na prowadzeniu w tabeli pozostaje zespół CSKA Moskwa, który tym razem pokonał Brose Bamberg 81:72. Było to szóste zwycięstwo Rosjan w siedmiu ostatnich spotkaniach.