Euroliga: Olympiakos - Idea Śląsk 78:71

Olympiakos Pireus wygrał u siebie z Ideą Śląskiem Wrocław 78:71 (19:12, 24:20, 22:19, 13:20) w spotkaniu 8. kolejki grupy C Euroligi koszykarzy. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnienem z powodu strajku pracowników elektrowni.

Podopieczni Jacka Winnickiego przegrali szósty mecz w tych rozgrywkach i zmiejszyli swoje szanse na awans na najlepszej "16" Euroligi.

W pierwszej kwarcie mistrzowie Polski razili nieporadnością w ataku i dużą ilością strat. Wynik po 10 minutach ustalił Harisis, trafiając "3" równo z końcową syreną. Do przerwy przewaga gospodarzy wzrosła do 11 "oczek". Świetną dyspozycję rzutową z dystansu nadal wykazywał Harisis (6x3), a wspomagali go Markovic oraz DeMarco Johnson.

W 26. minucie gry przewaga gości zmalała do 8 punktów (dobrą zmianę dla Wiekiera, trafiał Giedraitis, a w obronie sprawdzała się strefa 2-3). Jednak końcówka kwarty znów należała do gospodarzy, którzy zwiększyli po trzeciej kwarcie przewagę do 14 punktów (65:51).

Ostatnia ćwiartka była zdecydowanie najlepsza w wykonaniu Śląska. Gospodarze nie radzili sobie z często zmienianą defensywą wrocławian, a Miglinieks (musiał w tym spotkaniu często siadać na ławkę, bowiem kontuzja pachwiny wciąż dawała mu się we znaki) zgrał kilka razy konsekwentnie do Kula (10 pkt w tej kwarcie). Po dwóch rzutach Białorusina oraz "3" rozgrywającego dobry mecz Tomczyka strata Idei Śląska zmalała do 4, a nawet do 2 punktów (72:70 na 42 sekundy przed końcem). W samej końcówce kilka razy błysnął Giedraitis (przechwyt i kilka celnych wolnych), ale lepiej wykonywane rzuty wolne i więcej zimnej krwi dało ostatecznie wygraną ekipie z Pireusu.

Olympiakos Pireus - Idea Śląsk Wrocław 78:71 (19:12, 24:20, 22:19, 13:20)

Punkty:

Olympiakos: Christos Harissis 25, Nenad Markovic 15, DeMarco Johnson 15, Maurice Evans 14, Ignacio de Miguel 7, Giorgios Giannouzakos 2, Juan Antonio Morales 0.

Idea Śląsk: Dominik Tomczyk 16, Andrius Giedraitis 14, Aleksander Kul 12, Maciej Zieliński 11, Alvin Jones 6, Dainius Adomaitis 5, Paweł Wiekiera 5, Robert Skibniewski 2, Raimondas Miglinieks 0, Alan Gregov 0, Randy Holcomb 0.