Euroliga: Mithra Castors Braine L'Alleud - Wisła Can-Pack Kraków 65:74

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały na wyjeździe belgijski zespół Mithra Castors Braine L'Alleud 74:65 (21:13, 18:21, 16:16, 19:15) w 8. kolejce Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Krakowianki rundę rewanżową fazy grupowej Euroligi rozpoczęły od wyjazdowego zwycięstwa. Pokonały belgijski zespół, z którym przegrały na własnym parkiecie 69:76 po dogrywce.

Polska drużyna dobrze rozpoczęła wtorkowe spotkanie. Po pierwszej kwarcie prowadziła 21:13, ale w następnej rywalki zaczęły odrabiać straty. W 17. min. przewaga "Białej Gwiazdy" zmalała zaledwie do jednego punktu (było 32:31), ale Mithra Castors nie zdołała wyrównać. Na przerwę koszykarki schodziły przy wyniku 34:39.

Po wznowieniu gry drużyna ze stolicy Małopolski zdobyła pięć punktów nie tracąc żadnego. Jednak Belgijki nie pozwoliły, aby losu meczu rozstrzygnęły się już w trzeciej kwarcie. Jeszcze w tej odsłonie zmniejszyły stratę do pięciu punktów.

Na początku ostatniej krakowianki nie potrafiły znaleźć recepty na wysuniętą obronę rywalek. Co prawda po rzucie Cristiny Ouviny prowadziły 57:50, ale w 33. minucie było - 57:57. Niemoc w ofensywie Wisły przełamała dopiero Yvonne Turner, trafiając za trzy punkty.

Na dwie minuty przed końcem wiślaczki prowadziły 68:63. Gdy trzy punkty zdobyła Laura Nicholls Gonzales (71:63) wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Jednak "na życzenie" mistrzyń Polski końcowe sekundy byłe emocjonujące. Najpierw pozwoliły rywalkom na zdobycie dwóch punktów, a następnie przy wyprowadzaniu akcji faulowała Devereaux Peters. Rywalki nie skorzystały jednak z okazji, a potem punkty zdobywały już tylko zawodniczki z Krakowa.

Był to ostatni mecz w Eurolidze wiślaczek w tym roku. W następnej kolejce zagrają 6 stycznia we własnej hali z hiszpańskim Spar Citylift Girona.

Mithra Castors Braine L'Alleud - Wisła Can-Pack Kraków 65:74 (13:21, 21:18, 16:16, 15:19)

Mithra: Anastazja Łogunowa 11, Ann Wauters 11, Donneka Hodges 10, Merike Anderson 9, Celeste Trahan-Davis 9, Elin Eldebrink 8, Sidney Spencer 7, Julie Allemand 0, Marjorie Carpreaux 0, Kyara Linskens 0.

Wisła Can-Pack: Devereaux Peters 20, Yvonne Turner 19, Cristina Ouvina 15, Laura Nicholls Gonzales 10, Magdalena Ziętara 7, Małgorzata Misiuk 3, Katerina Zohnova 0.