Reklama

Reklama

Euroliga koszykarzy - Olympiakos i Real z kompletem punktów

Obrońca tytułu Olympiakos Pireus i Real Madryt to jedyne zespoły, które awansowały do drugiej fazy Euroligi koszykarzy z kompletem punktów. Debiutujący w rozgrywkach mistrz Polski Stelmet Zielona Góra wygrał dwa z 10 spotkań i zajął ostatnie miejsce w gr. C.

W ostatniej kolejce awans do Top 16 wywalczyły Partizan Belgrad, mimo porażki z CSKA Moskwa (gr. A), Żalgiris Kowno i Efes Stambuł (gr. B) oraz w "polskiej" grupie rywale Stelmetu: debiutant w rozgrywkach Bayern Monachium i Unicaja Malaga.

Reklama

Osiem zespołów, które nie zdołało wywalczyć udziału w Top 16, będzie rywalizować w drugiej rundzie Pucharu Europy koszykarzy. Stelmet trafił do grupy O i zmierzy się z Uniksem Kazań, Valencią Basket i Telenetem Ostenda z reprezentantem Polski Mateuszem Ponitką w składzie.

Wyniki 10. kolejki  (x-awans do Top 16):

grupa A

czwartek:

FC Barcelona - Budiwielnik Kijów    96:77

Partizan Belgrad - CSKA Moskwa      62:73

JFS Nanterre - Fenerbahce Stambuł   76:95

tabela:

                            M   Z   P    kosze   pkt

x-1. Fenerbahce Stambuł     10  8   2   849:749   18

x-2. CSKA Moskwa            10  7   3   732:676   17  

x-3. FC Barcelona           10  7   3   786:729   17

x-4. Partizan Belgrad       10  3   7   668:715   13

-----------------------------------------------------

5. JFS Nanterre             10  3   7   682:753   13

6. Budiwielnik Kijów        10  2   8   737:832   12

grupa B

Strasbourg - EA7 Armani Mediolan          76:67

czwartek:

Brose Basket Bamberg - Żalgiris Kowno     80:84

Anadolu Efes Stambuł - Real Madryt        61:86 

tabela:

                

x-1. Real Madryt               10  10  0   889:652  20

x-2. Armani Mediolan           10   5  5   742:762  15

x-3. Żalgiris Kowno            10   5  5   743:768  15

x-4. Anadolu Efes Stambuł      10   4  6   741:767  14

-------------------------------------------------------

5. Brose Bamberg               10  3   7   756:829  13

6. Strasbourg                  10  3   7   705:798  13

grupa C:

Bayern Monachium - Galatasaray Stambuł    88:68

czwartek:

Stelmet Zielona Góra - Olympiakos Pireus  80:91

MDP Siena - Unicaja Malaga                62:64

                   

tabela:

x-1. Olympiakos Pireus      10  10   0   812:734  20

x-2. Galatasaray Stambuł    10   6   4   700:725  16

x-3. Unicaja Malaga         10   5   5   756:712  15

x-4. Bayern Monachium       10   4   6   818:791  14

----------------------------------------------------

5. MDP Siena                10  3   7    674:706  13

6. Stelmet Zielona Góra     10  2   8    707:799  12

grupa D

Kutxa Laboral Vitoria - Lokomotiw Kubań Krasnodar  84:71

Lietuvos Rytas Wilno - Crvena Zvezda Belgrad       75:99

    

czwartek:

Panathinaikos Ateny - Maccabi Elite Tel Awiw       55:68

tabela:

x-1. Maccabi Tel Awiw           10  8   2    764:711   18

x-2. Kutxa Laboral Vitoria      10  6   4    767:754   16

x-3. Lokomotiw Kubań Krasnodar  10  6   4    740:729   16

x-4. Panathinaikos Ateny        10  5   5    768:736   15

---------------------------------------------------------- 

5. Crvena Zvezda Belgrad        10  4   6    804:779   14

6. Lietuvos Rytas Wilno         10  1   9    666:820   11

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje