Euroliga koszykarzy: Maccabi Tel Awiw i Barcelona z kompletem punktów

​Koszykarze Realu Madryt przegrali pierwszy raz w tym sezonie Euroligi i po raz pierwszy od siedmiu miesięcy, biorąc pod uwagę także ligę hiszpańską. W 4. kolejce Top 16 ulegli w Moskwie CSKA 71:85. Komplet zwycięstw w gr. F ma tylko Maccabi Tel Awiw.

Mistrz Izraela pokonał Partizana Belgrad 88:67. Do sukcesu poprowadził go nieomylny Alex Tyus, który trafił wszystkie osiem rzutów za dwa punkty oraz miał dziewięć zbiórek.

Wcześniej Real wygrał 10 meczów w pierwszej fazie i trzy w drugiej.

W najbardziej zaciętym i niesamowitym meczu kolejki Anadolu Efes Stambuł pokonał na własnym parkiecie Armani Mediolan 61:60 po rzucie Zorana Planinica za trzy punkty równo z końcową syreną. Chorwat wykonał go z własnej połowy z wysokości linii rzutów wolnych, natychmiast po tym jak zebrał piłkę po niecelnym drugim rzucie wolnym Keitha Langforda. Turecka drużyna wygrała po raz pierwszy w tej fazie rozgrywek.

Komplet zwycięstw w grupie E ma tylko FC Barcelona, która bez Macieja Lampego w składzie pokonała Unicaję Malaga 83:79. Po raz pierwszy przegrał w Top 16 Panathinaikos Ateny.

Wicemistrz Grecji musiał uznać w Stambule wyższość Fenerbahce 77:72, prowadzonego przez byłego szkoleniowca "Koniczynek" Serba Zelko Obradovica. Zespół z Turcji przerwał tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Awans do ćwierćfinałów rozgrywanych systemem play off (15-25 kwietnia) wywalczą po cztery najlepsze drużyny z obydwu grup. Finałowy turniej z udziałem czterech ekip odbędzie się w Mediolanie w dniach 16-18 maja.