Euroliga koszykarzy: Fenerbahce Stambuł - Olympiakos Pireus 78:74

Fenerbahce Stambuł pokonał obrońcę tytułu Olympiakos Pireus 78:74 w najciekawszym piątkowym spotkaniu 8. kolejki Euroligi koszykarzy. Obydwa zespoły zrównały się w liczbie zwycięstw w tabeli grupy E. Komplet wygranych w fazie Top 16 ma jedynie FC Barcelona.

Najlepszymi koszykarzami zespołu ze Stambułu, prowadzonego przez utytułowanego serbskiego trenera Zeljko Obradovica, byli Litwin Linas Kleiza - 21 pkt i osiem zbiórek oraz amerykański rozgrywający, mający macedoński paszport Bo McCalleb - 20 pkt, cztery zbiórki i trzy asysty. To trzecia z rzędu wygrana Fenerbahce.

Najbardziej emocjonujące było w tej kolejce spotkanie CSKA Moskwa z Lokomotiwem Krasnodar. "Czerwona Armia" wygrała w Moskwie 94:93 po rzutach wolnych Aarona Jacksona wykonywanych na 4,4 sekundy przed końcem w zastępstwie kontuzjowanego Milosa Teodosica. Serbski rozgrywający był najlepszym zawodnikiem CSKA - uzyskał 25 punktów, w tym 15 w ostatnich pięciu minutach spotkania. Koszykarze Lokomotiwu doprowadzili do zaciętej końcówki, mimo że przegrywali różnicą 20 punktów (20:40) w połowie drugiej kwarty.

Koszykarze Barcelony wygrali w czwartek w Stambule z Anadolu Efes 89:84 po dogrywce i pozostają jedyną niepokonaną ekipą w tej fazie. Był to 300. mecz zespołu z Katalonii w tych rozgrywkach i jednocześnie 217. zwycięstwo.

Awans do ćwierćfinałów, rozgrywanych systemem play off (15-25 kwietnia), wywalczą po cztery najlepsze drużyny z obydwu grup. Finałowy turniej z udziałem czterech ekip odbędzie się w Mediolanie w dniach 16-18 maja.