Euroliga koszykarek: ZVVZ USK Praga - Wisła Can-Pack Kraków 67:66

Koszykarki Wisły Can-Pack przegrały na wyjeździe z zespołem ZVVZ USK Praga 66:67 (10:16, 20:18, 22:14, 14:19) w meczu trzeciej kolejki grupy A Euroligi. Mistrzynie Polski doznały pierwszej porażki w tych rozgrywkach.

Na 48 sekund przed końcem meczu było jeszcze 58:65, ale Polki nie zdołały odnieść trzeciego zwycięstwa w Eurolidze.

Sekundę później celnym rzutem za trzy poderwała do walki koszykarki z Pragi Katerina Elhotova. Potem zawodniczki trafiały do kosza tylko z "osobistych". Cztery razy tak zdobyła punkt Sonja Petrović. W efekcie na 15 s przed końcem było 65:66 (wcześniej punkt zdobyła Allie Quigley). Trzy sekundy później, po faulu Gintare Petronyte, przed szansą zdobycia dwóch punktów stanęła Kia Vaughn i w pełni ją wykorzystała.

Już po raz trzeci w tym sezonie Wisła fatalnie rozpoczęła mecz w Eurolidze. Zawodniczki ze stolicy Czech w 3. minucie, po tym jak za trzy trafiła Eva Viteckova, prowadziły 7:0. Minutę później niemoc rzutową krakowianek przełamała Courtney Vandersloot (7:2), ale w połowie kwarty przegrywały one 2:9. Głównie ze względu na słabszą skuteczność krakowianek po pierwszej kwarcie Czeszki prowadziły 16:10.

W 15. min. wiślaczki najpierw zmniejszyły stratę do dwóch punktów (było 24:22), a po rzutach wolnych Justyny Cegielskiej udało im się - dwie minuty później - doprowadzić do wyrównania (29:29).

Na przerwę koszykarki schodziły przy wyniku 34:30, ale trzecią kwartę krakowianki wyraźnie wygrały, zaś w 37. min. prowadziły 63:55. Wygrać jednak nie zdołały.

W poprzednich meczach fazy grupowej Euroligi Wisła najpierw pokonała w Koszycach Good Angels 68:55, a następnie we własnej hali Dynamo Kursk 77:62. Następne spotkanie "Biała Gwiazda" rozegra w Krakowie, z UMMC Jekaterynburg (26 listopada).

ZVVZ USK Praga - Wisła Can-Pack Kraków 67:66 (16:10, 18:20, 14:22, 19:14)

ZVVZ USK Praga: Eva Viteckova 18, Sonja Petrović 17, Kia Vaughn 13,  Katerina Elhotova 8, Laia Palau 4, Ilona Burgrova 3, Noel Quinn 2, Jana Vesela 2, Alena Hanusova 0.

Wisła Can-Pack Kraków: Farhiya Abdi 13, Allie Quigley 13, Gintare Petronyte 13, Jantel Lavender 10, Courtney Vandersloot 9, Cristina Ouvina 6, Justyna Cegielska 2.