Euroliga koszykarek - wygrana CCC Polkowice

​Koszykarki CCC Polkowice wygrały w środę z chorwackim zespołem Novi Zagrzeb 77:66 (18:21, 15:14, 18:13, 26:18) w meczu 5. kolejki grupy C Euroligi. Było to drugie zwycięstwo wicemistrzyń Polski w rozgrywkach, a pierwsze na własnym boisku.

Początek spotkania należał do zawodniczek z Polkowic, które po trafieniach Nnemaki Ogwumike już po niespełna dwóch minutach prowadził 7:2. Chorwatki poprawiły jednak obronę i powoli zaczęły odrabiać straty. Po rzucie z dystansu Leilani Mitchell udało im się doprowadzić do remisu (9:9). Od tego momentu gra się wyrównała, ale po 10 minutach to drużyna Novi prowadziła 21:18.
Druga kwarta rozpoczęła się od ataków koszykarek z Zagrzebia, które dzięki dobrej grze na obwodzie wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie (27:20). Polkowiczanki szybko opanowały nerwy i rzuciły się do odrabiania strat. Na cztery minuty przed końcem tej części meczu przewaga Novi stopniała do trzech punktów (33:30) i spora w tym zasługa świetnie walczącej po tablicami Ogwumike (w całym meczu zdobyła 20 punktów i miała 15 zbiórek). Na przerwę zespół CCC schodził, przegrywając już tylko 33:35.
Trzecia część spotkania była bardzo zacięta i żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Wynik długo oscylował na granicy remisu, a gospodynie dopiero w samej końcówce, dzięki trafieniu Waleriji Musiny, odskoczyły na trzy punkty (51:48). W ostatniej kwarcie podopieczne trenera Jacka Winnickiego kontrolowały przebieg spotkania, stopniowo powiększając swoje prowadzenie, które po dwóch celnych rzutach z dystansu Belindy Snell wzrosło do piętnastu punktów (67:52). Ostatecznie drużyna CCC wygrała 77:66.
W kolejnym meczu wicemistrzynie Polski zmierzą się 28 listopada na własnym parkiecie z czeskim zespołem ZVVZ USK Praga.

CCC Polkowice -  Novi Zagrzeb 77:66 (18:21, 15:14, 18:13, 26:18)

CCC: Belinda Snell 21, Nnemkadi Ogwumike 20, Laia Palau 12, Walerija Musina 10, Walerija Bereżyńska 9, Agnieszka Majewska 3, Dorota Mistygacz 2, Dominika Owczarzak 0, Magdalena Skorek 0.
Novi: Mirna Mazic 18, Latoya Williams 13, Sandra Mandir 11, Sena Pavetic 9, Leilani Mitchell 6, Matea Vrdoljak 5, Antonija Juric 2, Ana Cacic 2, Dunja Prcic 0.