Euroliga koszykarek: Wisła pokonała Frisco 80:64

Koszykarki Wisły Can-Pack pokonały w Krakowie zespół Frisco Brno 80:64 (16:17, 23:13, 22:19, 19:15) w meczu 11. kolejki Euroligi. Mistrzynie Polski odniosły dziewiąte zwycięstwo i są liderkami grupy C.

Porażka Wisły w Brnie (65:70) w czwartej kolejce Euroligi była jedną z większych niespodzianek obecnych rozgrywek. U siebie "Biała Gwiazda" w pełni zrehabilitowała się za tamtą wpadkę. Tylko na początku meczu rywalki mogły mieć nadzieję na wywiezienie z Krakowa korzystnego rezultatu. Po rzucie Terezy Peckovej prowadziły 6:2, zaś w siódmej minucie 11:7.

Pod koniec pierwszej kwarty trener Wisły Jose Hernandez zdecydował się na wprowadzenie Any Dabovic (za Paulinę Pawlak), która zdobyła cztery punkty pod rząd i było 16:13. Mistrzynie Polski przyspieszyły grę, lepiej walczyły w defensywie i w 18. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 35:21.

W drugiej połowie drużyna z Brna dwa razy zmniejszyła stratę do ośmiu punktów (47:39 i 63:55), ale zwycięstwo Wisły nie było zagrożone.

Następny mecz krakowski zespół rozegra na wyjeździe 19 stycznia z CB Taranto.

- Mamy młody zespół, który zagrał na miarę swoich możliwości. Patrząc na statystykę trzeba zwrócić uwagę na przewagę Wisły w zbiórkach i dużo lepszą skuteczność (53 proc. Wisły i 39 Frisco). Na usprawiedliwienie naszej drużyny powiem, że graliśmy dziś osłabieni. W Eurolidze dalej pozostajemy z jednym zwycięstwem, które odnieśliśmy w pierwszym pojedynku z Wisłą - powiedział Milan Veverka, asystent trenera Frisco.

Jose Hernandez, trener Wisły Can-Pack: - Z upływem czasu mój zespół zaczął dominować, ale dziś nie potrafiliśmy do końca wykorzystywać w pełni naszych atutów. W meczu tym była okazja wypróbowania Agnieszki Śnieżek. Jest to ważne w sytuacji, gdy nie wiadomo dokładnie kiedy wrócą do gry Erin Phillips i Katarzyna Krężel.

Wisła Can-Pack Kraków - Frisco Brno 80:64 (16:17, 23:13, 22:19, 19:15)

Wisła Can-Pack: Nicole Powell 19, Ewelina Kobryn 16, Milka Bjelica 11, Anke De Mondt 10, Ana Dabovic 9, Magdalena Leciejewska 6, Paulina Pawlak 5, Agnieszka Śnieżek 2, Petra Ujhelyi 2.

Frisco Brno: Farhiya Abdi 17, Romana Hejdova 15, Tereza Peckova 12, Jasmine Thomas 11, Alena Hanusova 8, Barbora Kasparkova 1.