Reklama

Reklama

Euroliga koszykarek: Wisła i CCC rozpoczynają z francuskimi rywalami

Mistrz Polski Wisła Can-Pack Kraków inauguruje 55. sezon Euroligi koszykarek wyjazdowym spotkaniem z Bourges Basket (grupa A). Natomiast wicemistrz CCC Polkowice podejmie w 1. kolejce inną ekipę z Francji - USO Mondeville (grupa C).

W tym sezonie udział w rozgrywkach weźmie 21 drużyn (wcześniej były 24), które podzielone zostały na trzy grupy. W pierwszej fazie rywalizacja toczyć się będzie systemem "każdy z każdym" i potrwa od 24 października do 6 lutego 2013 r.

Rywalami krakowskiego klubu, który losowany był z trzeciego koszyka, będą hiszpański Rivas Ecopolis Vaciamadrid, rosyjski Spartak Region Moskwa, francuski Bourges Basket, węgierski Uni Seat Gyor, czeski BK Brno oraz turecki Tarsus Belediye Spor.

Zespół z Polkowic, który znalazł się w piątym koszyku, zmierzy się z rosyjskim UMMC Jekaterynburg, tureckim Galatasaray Stambuł, hiszpańskim Perfumerias Avenida Salamanka, czeskim ZVVZ USK Praga, francuskim USO Mondeville oraz chorwackim Novi Zagrzeb.

Reklama

Do play off awansuje pięć najlepszych zespołów z każdej grupy. Jeśli w tym gronie nie będzie gospodarza finałowego turnieju (zostanie on wybrany do końca roku i będzie miał zagwarantowany udział w Final Eight), to po cztery czołowe oraz dwie najlepsze z piątych pozycji.

Czternaście zespołów w play off (19, 22 i ew., 27 lutego) rywalizować będzie do dwóch wygranych, a zwycięzcy wystąpią w turnieju finałowym. Ten z udziałem najlepszej ósemki odbędzie w dniach 18-24 marca.

Terminarz meczów Wisły i CCC w Eurolidze:

1. kolejka, 24 października

Bourges Basket - Wisła Can-Pack Kraków (gr. A, godz. 20.00)

CCC Polkowice - USO Mondeville (gr. C, godz. 19.00)

2. kolejka,

30 października

Perfumerias Avenida Salamanka - CCC (gr. C, godz. 20.30)

31 października

Wisła - Uni Seat Gyor (gr. A, godz. 18.00)

3. kolejka, 7 listopada

BK IMOS Brno - Wisła (gr. A, godz. 18.00)

CCC - Galatasaray Stambuł (gr. C, godz. 19.00)

4. kolejka, 14 listopada

Wisła pauzuje

UMMC Jekaterynburg - CCC (gr. C, godz. 15.00)

5. kolejka. 21 listopada

Wisła - Spartak Moskwa Region (gr. A, godz. 20.00)

CCC - Novi Zagrzeb (gr. C, godz. 17.45)

6. kolejka, 28 listopada

Rivas Ecopolis Vaciamadrid - Wisła (gr. A, godz. 20.00)

CCC - ZVVZ USK Praga (gr. C, godz. 19.00)

7. kolejka, 5 grudnia

Wisła - Tarsus Beledyie Spor (gr. A, godz. 18.00)

CCC pauzuje

8. kolejka, 12 grudnia

Wisła - Bourges Basket (gr. A, godz. 18.00)

USO Mondeville - CCC (gr. C, godz. 20.00)

9. kolejka,

19 grudnia

CCC - Perfumerias Avenida Salamanka (gr. C, godz. 19.00)

20 grudnia

Uni Gyor - Wisła (gr. A, godz. 18.00)

10. kolejka, 9 stycznia 2013

Wisła - BK IMOS Brno (gr. A, godz. 18.00)

Galatasaray Stambuł - CCC (gr. C, godz. 17.00)

11. kolejka, 16 stycznia

Wisła pauzuje

CCC - UMMC Jekaterynburg (gr. C, godz. 19.00)

12. kolejka, 23 stycznia 2013

Spartak Moskwa Region - Wisła (gr. A, godz. 16.00)

Novi Zagrzeb - CCC (gr. C, godz. 18.00)

13. kolejka, 30 stycznia 2013

Wisła - Rivas Ecopolis Vaciamadrid (gr. A, godz. 18.00)

ZVVZ USK Praga - CCC (gr. C, godz. 18.00)

14. kolejka, 6 lutego 2013

Tarsus Beledyie Spor - Wisła (gr. A, godz. 19.00)

CCC pauzuje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje