Euroliga koszykarek: Cenne zwycięstwo gdynianek

Siódme zwycięstwo w 13. kolejce rozgrywek grupy B Euroligi odniosły koszykarki Polpharmy VBW Clima Gdynia. Mistrzynie Polski, po bardzo dobrej grze, pokonały na własnym parkiecie Dynamo Moskwa 76:68 (42:35).

Początek spotkania nie był dla mistrzyń Polski pomyślny, w piątej minucie przegrywały 8:13. W miarę upływu czasu gra się jednak wyrównała. Pomiędzy 6. a 17. minutą na tablicy kilkakrotnie pojawiał się wynik remisowy. Dzięki doskonałej grze portugalskiej rozgrywającej Penicheiro oraz środkowej Dydek, pod koniec pierwszej części, gospodynie uzyskały nieznaczną przewagę.

Po przerwie gdynianki zwiększały prowadzenie do 10 pkt, lecz mistrzynie Rosji nie kapitulowały. Kilkakrotnie niwelowały straty i na dwie minuty przed końcem Polpharma prowadziła tylko 71:68. Pięć minut wcześniej, za pięć przewinień parkiet opuścić musiała Dydek. Decydujący o losach meczu okazał się celny rzut Binkowskiej zza linii 6,25 na półtorej minuty przed końcem meczu.

Po meczu trener Tomasz Herkt powiedział: - Rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań w Eurolidze. Bardzo zależało nam na zwycięstwie i zrobiliśmy wszystko, aby je odnieść. Musiałem nieco zmienić ustawienie drużyny i przez większą część spotkania desygnować do gry trzy rozgrywające, gdyż skrzydłowe - Joanna Cupryś i Elena Nawoikowa nie bardzo radziły sobie z Iriną Rutkowską. Mamy jeszcze minimalne szanse na awans do play off, ale przypominam, że naszym głównym celem było w tym roku ustabilizowanie składu i utrzymanie miejsca w Eurolidze.

Polpharma VBW Clima Gdynia - Dynamo Moskwa 76:68 (42:35). Punkty: Małgorzata Dydek 20, Ticha Penicheiro 17, Edna Cambell 16, Dorota Szwichtenberg 9, Beata Binkowska 8, Joanna Cupryś 6 - Julia Skopa 17, Irina Rutkowska 15, Maria Kałmykowa 12, Aleksandra Fomienko 11, Elena Szwajbowicz 7, Natalia Habarowa 6.

Dowiedz się więcej na temat: Moskwa | Gdynia | Euroliga