​Euroliga koszykarek - Bourges Basket - Wisła Can Pack 61:55

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały na wyjeździe z mistrzem Francji Bourges Basket 55:61 (13:19, 8:8, 17:18, 17:16) w inauguracyjnym meczu Euroligi (grupa A).

Mistrzynie Polski z Krakowa bez Amerykanek: środkowej Tiny Charles i skrzydłowej Katie Douglas, które nie dotarły jeszcze do Polski z USA, nie sprostały rywalkom z Bourges. Przegrały zdecydowanie walkę pod tablicami 25:37 i nie były w stanie zatrzymać w decydujących momentach czwartej kwarty najlepszej na parkiecie szwedzkiej skrzydłowej Fridy Eldebrink. Uzyskała ona 18 pkt, miał trzy asysty i trzy zbiórki.

Pierwsze minuty należały do zawodniczek mistrza Francji. Zespół Bourges prowadził 6:0, 10:4, a po kwarcie 19:13. Wyrównana druga część sprawiła, że w przerwie rywalki utrzymały sześciopunktowe prowadzeni i kontrolowały sytuację na parkiecie.

Dobrze spisywały się obwodowe Wisły Belgijka Anke De Mondt (13 pkt), Hiszpanka Cristina Ouvina (10 pkt i 6 asyst) oraz Paulina Pawlak (8 pkt), a pod koszem osamotniona węgierska środkowa Dora Horti toczyła zacięte pojedynki z mocnymi fizycznie rywalkami. Pod nieobecność kontuzjowanej Darii Mieloszyńskiej-Zwolak sama Horti nie była w stanie dotrzymywać kroku zawodniczkom Bourges przez cały mecz, choć i tak spisała się dobrze - 15 pkt i 5 zbiórek.

Po 30. minutach drużyna Bourges wygrywała 45:38. W czwartej kwarcie wiślaczki ruszyły do ataku i systematycznie odrabiały straty dzięki twardszej obronie. W 35. minucie zniwelowały przewagę mistrzyń Francji do dwóch punktów (47:45 i 49:47). Do remisu nie zdołały jednak doprowadzić. W odpowiedzi Eldebrink zdobyła sześć punktów z rzędu i na 2.11 przed końcem ekipa Bourges prowadziła 60:49. Tej straty mistrzynie Polski nie były już w stanie odrobić.

W drugiej kolejce, 31 października Wisła podejmie w Krakowie węgierski zespół Uni Gyor.

Bourges Basket - Wisła Can Pack 61:55 (19:13, 8:8, 18:17, 16:17)

Bourges Basket: Frida Eldebrink 18, Emmeline Ndongue 15, Endene Miyem 10, Zoi Dimitrakou 8, Romane Bernies 6, Celine Dumerc 4, Pauline Krawczyk 0, Stephany Skrba 0, Christelle Diallo 0;
Wisłą Can-Pack: Dora Horti 15, Anke De Mondt 13, Cristina Ouvina 10, Paulina Pawlak 8, Petra Stampalija 7, Katarzyna Krężel 2, Justyna Żurowska 0.