Reklama

Reklama

Energa Basket Liga. Nowy rozgrywający w GTK Gliwice

23-letni amerykański rozgrywający Shannon Bogues został koszykarzem ekstraklasowego GTK Gliwice. Podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu.

W USA występował w rozgrywkach uniwersyteckich, a potem w klubie Wisconsin Herd w G-League. Latem podpisał kontrakt z beniaminkiem niemieckiej Bundesligi, Chemnitzer 99ers, ale nie zagrał w tym zespole i zdecydował się poszukać innego pracodawcy w Europie. Przyjechał na treningi do Gliwic i tu został.

"Po odejściu Mateusza Szlachetki na pozycji rozgrywającego mieliśmy wakat. Chcieliśmy przede wszystkim poprawić defensywę na obwodzie i szukaliśmy zawodnika, który będzie potrafił bronić przeciwko szybkim i dynamicznym rywalom" - przedstawił nowego gracza trener GTK Matthias Zollner. Dodał, że zależało mu na tym, by kandydat do gry w zespole trenował w Europie i mógł od razu dołączyć do ekipy.

Reklama

To kolejna zmiana personalna w GTK. Najpierw - po 2,5 roku - do Śląska Wrocław przeniósł się rozgrywający Szlachetka, potem do drużyny dołączył bardzo doświadczony 37-letni środkowy Szymon Szewczyk.

Gliwiczanie w piątek zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa.

Piotr Girczys 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy