ELS: Poznaliśmy kolejnych finalistów.

W weekend odbyło się sześć kolejnych wojewódzkich turniejów finałowych Era Liga Szkolna. Awans do ogólnopolskiego turnieju wywalczyły ekipy - II LO Gdańsk, V LO Lublin, VIII LO Toruń, UKS Morawa Przemyśl, IV LO Elbląg i XXV LO Szczecin. W Wielkim Finale rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Era Liga Szkolna i główną nagrodę - wyjazd do USA na mecz ligi NBA.

W ogólnopolskim dwudniowym turnieju finałowym Era Liga Szkolna weźmie udział szesnaście drużyn - mistrzów województw. Pierwszych pięciu finalistów poznaliśmy już w maju. Ekipy - ZSZ Kielce, ZS Otmuchów, ZS nr 1 Wrocław, VII LO Zielona Góra i II LO Łomża - zwyciężyły rywalizację w swoich województwach.

W sobotę, 4 czerwca, awans do dalszych gier zapewniły sobie trzy drużyny. W Kujawsko-Pomorskiem triumfował ubiegłoroczny Mistrz Polski Era Liga Szkolna - VIII LO Toruń. W decydującym spotkaniu pokonał Zespół Szkół Drzewnych z Bydgoszczy 72 do 32. W turnieju rozgrywanym w Lublinie - mistrzem województwa został miejscowy zespół z V LO. Lublinianie pokonali w finale LO Biłgoraj 54 do 38. Z kolei w Pomorskiem, podczas turnieju rozgrywanego w Gdyni, po zwycięstwo sięgnęli młodzi koszykarze z II LO Gdańsk. W finale pokonali faworytów turnieju VII SLO Gdynia - 58 do 47.

Również w niedzielę odbyły się trzy wojewódzkie turnieje finałowe. W Zachodniopomorskiem triumfowało XXV LO ze Szczecina, pokonując w decydującym spotkaniu ZS nr 5 ze Stargardu 59 do 45. W Podkarpackiem tytuł obronił ubiegłoroczny mistrz województwa - UKS Morawa Przemyśl, który w finale pokonał LO KEN Stalowa Wola - 77 do 71. W Warmińsko-Mazurskiem awans do ogólnopolskiego finału ELS świętowała drużyna IV LO Elbląg. W finale pokonała V LO Olsztyn 61 do 56.

Kolejne emocje i wojewódzkie turnieje finałowe Era Liga Szkolna już w przyszły weekend w Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie.