CSKA Moskwa jedynym klubem bez porażki w Eurolidze koszykarzy

Broniący tytułu koszykarze CSKA Moskwa pokonali w 5. kolejce Euroligi Olympiakos w Pireusie 81:75.

CSKA to jedyny klub z kompletem zwycięstw.

Sensacją była pierwsza porażka w sezonie Fenerbahce, który przegrał w Stambule z Uniksem Kazań 73:81. To jednocześnie pierwsze zwycięstwo Uniksu. Wśród gospodarzy najskuteczniejszym był Bobby Dixon (23 pkt i pięć asyst), który przed laty grał w Polpaku Świecie.

Gości do sukcesu poprowadził Amerykanin Keith Langford, który uzyskał double-double - 28 punktów, 10 zbiórek i dołożył także cztery asysty.

Najlepszym graczem CSKA w Pireusie był natomiast Franczu Nando de Colo - 23 punkty, dziewięć zbiórek i trzy asysty.

Dwie dogrywki potrzebne były w Stambule, gdzie Anadolu Efes podejmował Panathinaikos Ateny. Gospodarze wygrali ostatnie pięć minut 14:6 i całe spotkanie 91:83.

Emocji nie brakowało także w Bambergu, gdzie miejscowy Brose pokonał po dogrywce Armani Mediolan 106:102, m.in. dzięki 27 punktom Amerykanina Dariusa Millera.

Piątej porażki z rzędu doznał Galatasaray Stambuł, przegrywając w Madrycie z Realem 81:90.

Po raz pierwszy od 2004 roku w rozgrywkach Euroligi nie uczestniczy mistrz Polski. To efekt zmniejszenia liczby drużyn z 24 do 16. W latach 2004-2013 Polskę reprezentował w Eurolidze Asseco Prokom Gdynia, w kolejnych Stelmet BC Zielona Góra (2013/14 i 2015/16) oraz PGE Turów Zgorzelec (2014/15).

Obecny sezon toczy się w zmienionej formule - w etapie zasadniczym (12 października - 7 kwietnia) 16 ekip rywalizuje systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż. Osiem najlepszych awansuje do fazy play off.