Reklama

Reklama

Blisko 80 tysięcy kibiców na Final Four koszykarskiej ligi NCAA

Sobotnie mecze półfinałowe turnieju Final Four 76. edycji uniwersyteckiej ligi NCAA oglądało na AT&T Stadium w Arlington (stan Teksas) 79 444 widzów. To rekord frekwencji na trybunach w tych rozgrywkach.

Do finału awansowały zespoły Connecticut Huskies po zwycięstwie nad Florida Gators 63:53 oraz Kentucky Wildcats, którzy po dramatycznej końcówce i trzypunktowym rzucie Aarona Harrisona na 5,7 s przed ostatnią syreną, pokonali Wisconsin Badgers 74:73.

Decydujący mecz odbędzie się w poniedziałek na tym samym obiekcie w Arlington, gdzie na co dzień rozgrywa swoje mecze drużyna futbolu amerykańskiego Dallas Cowboys.

Poprzedni rekord frekwencji na spotkaniu ligi NCAA ustanowiony został 13 grudnia 2003 w meczu sezonu regularnego, gdy zwycięstwo drużyny Kentucky nad Michigan State w hali Ford Field w Detroit obejrzało 78 129 kibiców.

Reklama

Nie była to jednak najliczniejsza publiczność na AT&T Stadium. Mecz Gwiazd ligi NFL w 2010 roku, w niecały rok po oddaniu tego obiektu do użytku, obejrzało 108 713 widzów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama