Reklama

Reklama

Wicemistrz wygrał po walce

W najciekawszym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy koszykarzy beniaminek PGB Basket Poznań, prowadzony przez Eugeniusza Kijewskiego, po zaciętej walce przegrał z PGE Turów Zgorzelec 64:70. Była to druga porażka poznaniaków, a jednocześnie druga wygrana wicemistrzów Polski.

Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w walce pod tablicami - wygrali w tym elemencie 42:28, ale słaba skuteczność przesądziła o przegranej beniaminka. Zawodnicy Turowa wymusili na poznaniakach 18 strat i pozwolili im zdobyć jedynie 34 punkty (na 47 prób) z rzutów za dwa punkty.

W ostatniej kwarcie zespół Basketu Poznań, który przegrywał od pierwszych minut, zbliżył się do wicemistrzów Polski, niwelując dwukrotnie straty do różnicy dwóch punktów (60:62 i 62:64). W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni słoweńskiego trenera Saso Filipovskiego.

Reklama

Oprócz drużyny ze Zgorzelca po dwie wygrane mają dwa kluby pomorskie: Energa Czarni Słupsk i Kotwica Kołobrzeg oraz Polpharma Starogard Gd. i Atlas Stal Ostrów Wlkp.

Koszykarze ze Słupska i Kołobrzegu odnieśli wyjazdowe wygrane w Kwidzynie i Wałbrzychu. Na wyjeździe - w Brzegu Dolnym - Polpharma rozgromiła brązowego medalistę minionego sezonu Śląsk Wrocław 99:77.

Do sukcesu nad Victorią Górnikiem (83:73) poprowadził drużynę Kotwicy Julien Mills, który uzyskał 29 punktów, miał osiem zbiórek i cztery asysty. W Kwidzynie zawodnicy Basketu nie potrafili zatrzymać rozgrywającego Energi Jaya Straighta. Amerykanin nie tylko podawał do kolegów pod koszem (5 asyst), ale i sam miał wysoką skuteczność i zdobył 29 punktów.

Stal przed własną publicznością pokonała AZS Koszalin 83:74 dzięki lepszej grze w drugiej połowie.

Pewne, wysokie zwycięstwa odnieśli koszykarze Anwilu Włocławek w derbach Kujaw nad beniaminkiem Notecią Inowrocław 80:51 i Polonii Warszawa nad innym beniaminkiem Zniczem Sokołów Jarosław 88:59. W stolicy najlepiej w zespole gospodarzy zaprezentował się Greg Harrington - amerykański rozgrywający zdobył 19 punktów, nie myląc się w rzutach za trzy punkty (3 celne z 3 prób) i miał osiem asyst oraz pięć zbiórek.

2. KOLEJKA:

PBG Basket Poznań - PGE Turów Zgorzelec 64:70 (18:23, 11:18, 24:12, 11:17)

PBG Basket Poznań: Wojciech Szawarski 15, Rafał Bigus 11, Marcin Flieger 10, Miah Davis 9, Bobby Brannen 8, Joel Jones 4, Alex McLeane 4, Paweł Mowlik 2, Tomasz Smorawiński 1, Grzegorz Radwan 0, Adam Metelski 0.

PGE Turów Zgorzelec: Bryan Bailey 11, Donald Copelan 9, Damir Miljković 9, Chris Daniels 8, Robert Witka 7, John Turek 7, Alex Harris 6, Iwo Kitzinger 5, Bartosz Bochno 3, Darian Townes 3, Krzysztof Roszyk 2.

Basco Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 77:99 (14:27, 24:25, 24:25, 15:22)

Punkty: Basco Śląsk Wrocław: Oliver Stevic 20, Bartosz Diduszko 14, Kamil Chanas 13, Tony Weeden 10, Marcin Stefański 9, Robert Skibniewski 6, Paweł Mróz 4, Artur Mielczarek 1, Jonathon Reibel 0, Piotr Hałas 0, Kacper Sęk 0.

Popharma Starogard Gdański: Michael Hicks 22, Jacek Sulowski 17, Eric Coleman 17, Courtney Eldridge 13, Wojciech Żurawski 10, Jacek Jarecki 8, Paweł Kowalczuk 5, Nejc Glavas 4,Mujo Tuljković 2, Erick Barkley 1, Jarosław Drewa 0.

Atlas Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 83:74 (28:19, 13:22, 14:13, 28:20)

Atlas Stal Ostrów Wlkp.: Krzysztof Szubarga 17, Carlos Rivera 16, Patrick Okafor 15, Nikola Jovanović 14, Roberto Nieves 11, Vladan Jocović 4, Łukasz Majewski 4, Sebastian Grzesiński 2, Łukasz Wichniarz 0, Tomasz Andrzejewski 0, Tomasz Ochońko 0.

AZS Koszalin: Steffon Bradford 21, Javier Mojica 21, George Reese 10, Łukasz Diduszko 5, Grzegorz Arabas 5, Smith Ramar 4, Przemysław Łuszczewski 4, Ime Oduok 2, Jeff Nordgaard 2.

Victoria Górnik Wałbrzych - Kotwica Kołobrzeg 73:83 (23:21, 19:17, 13:21, 18:24)

Victoria Górnik Wałbrzych: Adam Waczyński 13, Ousmne Barro 13, Marrkus Carr 12, Kristijan Ercegović 12, Maciej Raczyński 7, Tomasz Zabłocki 6, Rafał Glapiński 5, Damian Argrett 3, Mateusz Bierwagen 2.

Kotwica Kołobrzeg: Julien Mills 29, Kevin Hamilton 11, Tomasz Cielebąk 10, Sefton Barrett 9, Paweł Kikowski 7, Drew Naymick 6, Brandon Crone 5, Piotr Stelmach 4, Dawid Przybyszewski 2, Dawid Bręk 0.

Bank BPS Basket Kwidzyn - Energa Czarni Słupsk 73:86 (22:29, 18:22, 16:17, 17:18)

Bank BPS Basket Kwidzyn: Vladimir Tica 15, Chris Garner 15, Marcin Malczyk 11, Brian Lubeck 10, Michael Kuebler 5, Dariusz Puncewicz 5, Greg Davis 4, Hubert Mazur 3, Marcin Kowalewski 3, Piotr Dąbrowski 2, Krzysztof Mielnik 0.

Energa Czarni Słupsk: Jay Straight 29, Jack Ingram 18, Paweł Malesa 10, Marcin Sroka 9, Rolando Howell 9, Paweł Leończyk 8, Mantas Cesnaukis 3, Łukasz Ratajczak 0, Demetric Bennett 0.

Polonia Warszawa - Sokołów Znicz Jarosław 88:59 (24:18, 17:7, 23:17, 24:17)

Polonia Warszawa: Greg Harrington 19, Michael Ansley 16, Tommy Adams 15, Kevin Johnson 12, Hubert Radke 11, Kamil Łączyński 4, Przemysław Frasunkiewicz 4, Miłosz Ludwin 3, Mariusz Bacik 2, Michał Przybylski 2, Dariusz Aziewicz 0, Marcin Krajewski 0.

Sokołów Znicz Jarosław: Tomasz Celej 12, Marek Miszczuk 11, Grzegorz Kukiełka 10, Brandun Hughes 8, Marcin Ecka 6, Grady Reynolds 6, Tomasz Fortuna 5, Artur Mikołajko 1, Kamil Nowak 0, Mateusz Gazarkiewicz 0.

Anwil Włocławek - Sportino Inowrocław 80:51 (22:18, 29:5, 13:17, 16:11)

Anwil Włocławek: Marko Brkić 19, Ian Boyan 15, Andrzej Pluta 13, Łukasz Koszarek 9, Gerrod Henderson 7, Paul Miller 6, Marek Piechowicz 5, Stipe Modrić 4, Bartłomiej Wołoszyn 2, Kamil Michalski 0.

Sportino Inowrocław: Tony Lee 18, Marcus Crenshaw 12, Vilus Gabsys 7, Hubert Wierzbicki 6, Łukasz Żytko 4, Artur Robak 4, Michał Świderski 0, Kyle Landry 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje