Puchar Polski koszykarzy. Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w finale

Koszykarze Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. jako pierwsi awansowali do niedzielnego finału turnieju o Puchar Polski. Pokonali w Warszawie Polpharmę Starogard Gd. 76:66. To będzie pierwszy wielki finał PP w historii klubu z Ostrowa Wlkp.

W ćwierćfinale Suzuki PP Stal była lepsza od lidera tabeli Stelmetu Enea BC Zielona Góra 71:64.

Decydująca dla losów meczu była, po wyrównanej pierwszej połowie, trzecia kwarta. Ostrowianie lepiej w niej bronili i poprawili skuteczność - po trafieniach zza linii 6,75 m Mike'a Scotta (najskuteczniejszy zawodnik) Stal prowadziła 59:48 w 28. minucie.

W czwartej części walcząca do końca Polpharma nie była w stanie odwrócić losów meczu, a Stal uzyskała najwyższe prowadzenie w spotkaniu 74:59.

To trzeci finał trenera Kamińskiego, który dwa poprzednie osiągnął z Rosą Radom i w 2016 r. triumfował w Dąbrowie Górniczej.

- Zadecydowała obrona w drugiej połowie. Naprawdę jestem dumny z zespołu, że zdołał zatrzymać dwie najbardziej ofensywne drużyny ekstraklasy Stelmet i Polpharmę na 70 punktach. Do przerwy nie graliśmy swojej koszykówki, potem zaczęło wszystko lepiej funkcjonować w defensywie i dodaliśmy rzuty z dystansu - powiedział trener Arged Stali Wojciech Kamiński.

Rywala Stali wyłoni wieczorny mecz MKS Dąbrowa Górnicza - Arka Gdynia.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gd. 76:66 (17:20, 18:18, 27:13, 14:15)

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Mike Scott 20, Przemysław Żołnierewicz 15, Witalij Kowalenko 10, Ivan Maras 9, Michał Chyliński 6, Mateusz Kostrzewski 6, Shawn King 4, Michał Nowakowski 3, Daniel Szymkiewicz 3.

Polpharma Starogard Gd.: Justin Bibbins 16, Adam Kemp 13, Daniel Gołębiowski 10, Paweł Dzierżak 8, Tre Bussey 7, Filip Struski 7, Kacper Młynarski 3, Adam Brenk 2, Brett Prahl 0.

Dowiedz się więcej na temat: BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski