Prokom Trefl z Pucharem Polski

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot po raz czwarty w historii zdobyli Puchar Polski.

W finale rozegranym w Sopocie Prokom pokonał Śląsk Wrocław 81:69 (21:14, 20:20, 14:16, 26:19).

Finałowe spotkanie Pucharu Polski było zacięte, choć po obydwu drużynach widać było zmęczenie po półfinałowej rywalizacji. Prokom rozpoczął spotkanie równie dobrze jak półfinał z Anwilem i w pierwszej kwarcie prowadził 9:0, 12:2. Wrocławianie mieli kłopoty ze skutecznością, ale ponieważ dobrze bronili, to jeszcze w pierwszej kwarcie zdołali odrobić straty. Po rzucie byłego koszykarza Prokomu, rozgrywające Śląska Atkinsa, Śląsk przegrywał 12:15.

Mistrzowie Polski utrzymywali kilkupunktową przewagę w kolejnych kwartach spotkania. Najwyższe prowadzenie mistrz Polski uzyskał na początku trzeciej kwarty, gdy wygrywał różnicą 12 pkt (46:34, 48:36). W kolejnych minutach tej części gry podopieczni trenera Tomasa Pacesasa popełnili jednak błędy i Śląsk niemalże doprowadził do remisu. W 29. minucie gospodarze prowadzili 52:50, ale źle rozegrane ostatnie sekundy tej kwarty dały po 30 minutach przewagę Prokomowi 55:50.

W ostatniej części spotkania zawodnicy obydwu drużyn popełniali wiele strat i choć Śląsk walczył do końca to Prokom utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Nieskuteczne akcje Śląska w końcówce meczu dały zwycięstwo gospodarzom.

"Było trudno wygrać w Sopocie z gospodarzem tego turnieju. Moi koszykarze byli zmęczeni po ciężkim półfinałowym meczu z Turowem Zgorzelec, trudniej wracało im się w finale do obrony" - powiedział trener Śląska Wrocław Litwin Rimas Kurtinaitis.

Prokom Trefla Sopot - Śląsk Wrocław 81:69 (21:14, 20:20, 14:16, 26:19)

Prokom Trefl: Milan Gurović 20, Mustafa Shakur 17, Filip Dylewicz 13, Donatas Slanina 11, Tomas Masiulis 8, Krzysztof Roszyk 5, Pape Sow 5, Simonas Serapinas 2, Tim Kisner 0;

Śląsk: Oliver Stević 18, Jared Homan 11, Rashid Atkins 10, Andrius Giedraitis 8, Dewan Robinson 8, Kamil Chanas 5, Paweł Mróz 5, Bartosz Diduszko 4, Branislav Jancikin 0.

Dowiedz się więcej na temat: Sopot | koszykarze | Wrocław | Śląsk