Reklama

Reklama

PLK. GTK Gliwice z dwoma zwycięstwami

GTK Gliwice wygrał z Astorią Bydgoszcz 91:83 (22:27, 22:17, 29:19, 18:20) w meczu drugiej kolejki ekstraklasy koszykarzy. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa Amerykanin Jordon Varnado, który rzucił 21 punktów. 24 punkty dla gości zdobył Jakub Nizioł.

We wcześniej rozegranym spotkaniu Asseco Arka Gdynia wygrała z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 74:64 (16:21, 22:15, 16:19, 20:9).

GTK Gliwice - Enea Astoria Bydgoszcz 91:83 (22:27, 22:17, 29:19, 18:20)

Reklama

GTK: Jordon Varnado 21, Martin Krampelj 19, Josh Perkins 13, Daniel Gołębiowski 11, Terry Henderson 7, Kacper Radwański 6, Mateusz Szlachetka 6, Szymon Szymański 6, Łukasz Diduszko 2.

Enea Astoria: Jakub Nizioł 24, Corey Jerrod Sanders 18, Tomislav Gabric 17, Łukasz Frąckiewicz 9, Michał Chyliński 5, Michał Aleksandrowicz 5, Michał Krasuski 5, Markus Loncar 0, Paweł Kopycki 0, Marcin Nowakowski 0.

Asseco Arka Gdynia - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 74:64 (16:21, 22:15, 16:19, 20:9)

Asseco Arka: Przemysław Żołnierewicz 20, Bartłomiej Wołoszyn 12, Krzysztof Szubarga 12, Mikołaj Witliński 7, Filip Dylewicz 6, Wojciech Czerlonko 5, Igor Wadowski 5, Adam Hrycaniuk 4, Marcin Malczyk 3, Mateusz Kaszowski 0, Marcin Kowalczyk 0.

Arged BMSlam Stal: Josip Sobin 13, Taurean Green 13, Victor Ruud 12, Chris Smith 8, Jakub Garbacz 6, Shawn King 6, Szymon Ryżek 4, James Florence 2, Jarosław Mokros 0, Marcin Dymała 0.

Pozostałe mecze kolejki:

4 września

Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra (17.35) 

5 września

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard (17.35) 

Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza (19.30) 

6 września

King Szczecin - Polski Cukier Toruń (15.30) 

Pszczółka Start Lublin - Anwil Włocławek (17.35)

16 września

HydroTruck Radom - Polpharma Starogard Gd. (19.30)

Polska Liga Koszykówki - tabela

1.Stelmet Enea BC Zielona Góra550436-35710+79
2.Pszczółka Start Lublin642460-44210+18
3.Legia Warszawa541437-3709+67
4.King Szczecin541374-3679+7
5.Trefl Sopot532434-3858+49
6.GTK Gliwice532418-4258-7
7.Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.532380-3948-14
8.Śląsk Wrocław431307-2917+16
9.HydroTruck Radom523403-4127-9
10.Anwil Włocławek422336-3206+16
11.Asseco Arka Gdynia422294-3016-7
12.PGE Spójnia Stargard514366-3866-20
13.Enea Astoria Bydgoszcz514393-4406-47
14.Polpharma Starogard Gd.413306-3415-35
15.Polski Cukier Toruń505362-4275-65
16.MKS Dąbrowa Górnicza404289-3374-48

Mecze w następnej kolejce:

10 września

Polpharma Starogard Gd. - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. (17.35)

11 września

Stelmet Enea BC Zielona Góra - GTK Gliwice (17.35)

HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza (19.30)

PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław (20.00)

12 września

Anwil Włocławek - Trefl Sopot (17.35)

13 września

Enea Astoria Bydgoszcz - King Szczecin (17.35)

14 września 

Asseco Arka Gdynia - Pszczółka Start Lublin (17.35)

23 września

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa (19.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama